AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİNİ EN İYİ ANLATAN EGECAN KÖSE İL BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı, Dil ve Edebiyat Derneği ve Türk Dil Kurumu işbirliğiyle liselerde düzenlenen  “ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Demokrasi Zaferi “ konulu yarışmaya deneme dalında katılan Suluova Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  10. Sınıf Öğrencisi Egecan KÖSE  " Uyumak Tatlı Geliyordur " adlı eseriyle  İl 1. si oldu.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİNİ EN İYİ ANLATAN EGECAN KÖSE  İL BİRİNCİSİ OLDU

        Türkiye’nin milli iradesine yönelen 15 Temmuz hain darbe girişimini bertaraf ederek destan yazan Türk Milletinin kahramanlığını anlatan ve lise öğrencilerinin deneme, şiir ve hikâye dalından sadece birinde eser yazarak katıldığı “ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Demokrasi Zaferi “ konulu yarışma; kaynağını milletten almayan, millet ve devlete karşı girişilen hiçbir hareketin meşru olmadığına dikkat çekmek ve gençleri millet iradesine, devlete, demokrasi ve özgür yaşama yönelik girişimlerin meşru olmadığı hususunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenmiştir. 

       Okul Müdürü Mükerrem DÜZ, Müdür Yardımcısı Zübeyde Eren IRMAK ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU’yu makamında ziyeret eden Egecan KÖSE heyecan ve mutluluğunu müdürümüzle paylaştı. Özellikle gençlerimizin  15 Temmuz’u unutmamaları ve ülkemizin geleceği için çok daha fazla çalışmaları gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU Egecan’ı tebrik ederek ödüllendirdi.

    Öğrencimiz kazandığı Amasya birinciliği ile Türkiye elemelerine katılma hakkı kazandı. Yarışmada birinci olan öğrenci 15 bin lira para ödülünü kazanacağı gibi aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile birlikte Cumhurbaşkanlığı´nın uygun gördüğü bir yurtdışı gezisine katılacaktır.

        Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının artarak devamını dileriz. 

 

31-05-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.