AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinliklerle Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinliklerle Kutlandı.

Kutlamalar Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu tarafından çelenksunulmasıyla başladı.

Anfi tiyatroda yapılan kutlama törenleri ise Kaymakam Hayatı Taşdan, Garnizon Komutan Vekili Kd. Bşçvş. Nadir Toprak ve Belediye Başkanı Fatih Üçok’un çocukların bayramını kutlamasıyla başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 95. yılını kutladıklarını ifde eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu yaptığı konuşmasında; “23 Nisan 1920 Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği anlamlı gün, diğer atraftan “yarının büyükleri, geleceğin garantisi” çocuklar için bir şenliktir” diye konuştu.

Öğrencilerin “23 Nisan” konulu çeşitli şiirler ile dinleti ve ront gösterilerinin ardından Suluova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi Suluova yöresine ait oyunlar sergiledi.

Törenler 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompzisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Taşdan ve protokol mensuplarının ödül vermesiyle sona erdi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.