AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinliklerle Kutlandı.

Kutlamalar Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU tarafından çelenk sunulmasıyla başladı.   Amfi tiyatroda yapılan kutlama törenleri ise Vali Yardımcısı Ferhat BURAKGAZİ, Garnizon Komutan Yüzbaşı Cenk Alper GÖKSU ve Belediye Başkanı Fatih Üçok’un çocukların bayramını kutlamasıyla başladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinliklerle Kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 96. yılını kutladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU yaptığı konuşmasında; “23 Nisan 1920 Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki unsuru bir araya getiren milli bir bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği anlamlı gün, diğer taraftan “yarının büyükleri, geleceğin garantisi” çocuklar için bir şenliktir” diye konuştu.

Öğrencilerin “23 Nisan” konulu çeşitli şiirler ile dinleti ve ront gösterilerinin ardından Suluova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi Suluova yöresine ait oyunlar sergiledi.

 

Törenler 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Ferhat BURAKGAZİ ve protokol mensuplarının ödül vermesiyle sona erdi.

 

 

25-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.