AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN'IN 101. YILINDA RENGARENK BALONLAR COŞKUYLA GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yıl dönümü münasebetiyle Mihri Hatun Anaokulu'nun öğrencileri ile birlikte onlarca balonu gökyüzüne bıraktı.
23 NİSAN'IN 101. YILINDA RENGARENK BALONLAR COŞKUYLA GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Koronavirüs salgını nedeniyle zaman zaman yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçmek zorunda kalan minik öğrenciler, artık hayatlarından tamamen çıkarmak istedikleri maske ve virüs resimlerini balonların üzere çizerek gökyüzüne uçurdular.

Sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uyarak büyük bir coşku ve heyecanla okul bahçesinde balonları gökyüzüne bırakan öğrencilerin mutlulukları ve sevinci görülmeye değerdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. Yıl dönümünde dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle çocuklarımızla hasretle kucaklaşamadıklarına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, her ne kadar gönlümüzde bu burukluğu yaşıyor olsak da, çocuklarımızın evlerinde aileleriyle birlikte geçen yıl olduğu gibi 23 Nisan'ın ruhuna uygun nice güzelliği inşa edeceklerine ve yaşayacaklarına yürekten inandığını belirtti.

Salgın koşullarının çocuklarımızı arkadaşlarından ve sosyal hayattan uzak kalmaya mecbur bıraktığının altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 23 Nisan haftasında anne babalar ve öğretmenler olarak çocuklarımıza unutamayacakları mutlu anlar hediye etmek istediklerini ifade ederek, Atamızın çocuklara armağan ettiği bu özel günde çocuklarımızın moralini yüksek tutabilmenin ve onlarla beraber gülümseyebilmenin önemine dikkat çekti.

Bizlere bugünü kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatanımız uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ettiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. Yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

22-04-202122-04-202122-04-202122-04-202122-04-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.