AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

65 BİN DEV ÖĞRENCİ SEVGİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “ OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ ”

65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu öğretmen ve öğrencileri, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü çerçevesinde ’’ Fark et, kabul et, bizimle yürü ‘’ sloganı ile yürüyüş düzenlediler.
65 BİN DEV ÖĞRENCİ SEVGİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “ OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ ”

Okul önünden başlayarak 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanında son bulan yürüyüşe katılan otizmli çocuklar, öğrenci, öğretmen ve veliler giydikleri mavi tişörtleri ve ellerindeki mavi balonlarıyla farkındalık mesajı verdiler.

Şu an okullarında 5 otizm öğrencisinin öğrenim gördüğünü belirten Okul Müdürü Fazilet ALTUNBAŞ, Dünya Otizm Farkındalık Gününde bu özel çocuklarımızı ve ailelerini hatırlamak, vatandaşların otizme dikkatini çekmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını olumsuz etkileyen bir gelişim bozukluğu olan otizmin hastalık değil sadece farklılık olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, erken yaşlardan itibaren sevgiyle, ilgiyle ve anlayışla verilecek bir eğitimin, çocuğun daha sağlıklı ve başarılı olmasında oldukça önemli bir etken olduğunu ifade ederek bu konuda öğretmenlere, ailelere ve topluma büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Otizmli çocukların sosyal hayatta yer alabilmelerinin ve en iyi eğitimi almalarının öncelikli hedefleri olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, minik öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik etti.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.