AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ 7 ŞAİR 7 ŞİİR “ YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ ve Suluova TÜGVA Temsilcisi Ahmet GENÇALİOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği ile Medeniyetler ve Değerler Kulüplerinin işbirliğinde Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ‘’ 7 Şair 7 Şiir “ yarışması final programında 1. olan Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisan KIRAN’ı ödüllendirdi.
“ 7 ŞAİR 7 ŞİİR  “ YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Suluova TÜGVA Temsilcisi Ahmet GENÇALİOĞLU, Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu Müdürü Ahmet ÖVÜNDÜR, Müdür Yardımcısı Yavuz CEYLAN ve Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisan KIRAN ile birlikte İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

            Yarışma hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Amasya’da gerçekleştirilen yarışmaya il merkez ve ilçelerindeki okullardan öğrencilerin katılarak şiirlerini okuduklarını, daha sonra edebiyat öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri tarafından okunan şiirlerin değerlendirilerek dereceye giren öğrencilerin belirlediğini, final programında Türk Edebiyatının “Beyaz Kartal” ve “Dede Korkut” lakaplı Şair ve Yazarı Bahaettin KARAKOÇ’un “Beyaz Dilekçe“ adlı şiirini seslendiren Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisa KıIRAN’ın Amasya il 1.si olduğunu söyledi.

Türkiye Gençlik Vakfı olarak okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren bireyler olarak yeni neslin yetişmesini istediklerini ifade eden Suluova TÜGVA Temsilcisi Ahmet GENÇALİOĞLU, İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU’ya " 7 Şair 7 Şiir “ yarışmasına desteklerinden dolayı şükranlarını iletti.

Öğrencilerimizin akademik başarıları ve gelişimlerinin yanında sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler içerisinde de yer almalarını istediklerini belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Nazlı Nisa KIRAN nezdinde tüm öğrencilerimize bu toprakların, bu bayrağın, bu sevdanın peşinde olmuş kıymetli şairlerimizin dizelerini her zaman kendilerine rehber edinmeleri ve şiir okumaya devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşmalarının ve şiir sanatına ilgi duymalarının önemine dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, il 1’si olan Nazlı Nisa KIRAN’ı, Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek; başarılarının artarak devamını diledi.

27-12-201827-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.