AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLER KAYMAKAM TAŞDAN’I ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 yılında ilk defa uygulanmaya konulan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında ilçemizde görev yapan 17 aday öğretmenimiz okul dışı  faaliyetleri kapsamında ilçemiz  Kaymakamı Hayatı TAŞDAN’ı makamında ziyaret ettiler.
ADAY ÖĞRETMENLER KAYMAKAM TAŞDAN’I  ZİYARET  ETTİ

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ve Şube Müdürü Uğur MENEKŞE’nin de eşlik ettiği ziyarette Kaymakam Hayatı TAŞDAN öğretmenlerle tanıştıktan sonra, gelecek kuşakların yetiştirilmesi gibi çok önemli bir görev üstlendiklerini, öncelikle mesleklerini sevip heyecan duymalarını ve bu heyecanın onlara yorgunluklarını bile unutturacak kadar devamlılık taşıması gerektiğini söyledi.   

    Kaymakam TAŞDAN, "Bir ülkenin kalkınması halkın kültür seviyesiyle orantılıdır. Bunda da lokomotif güç öğretmenlerdir. Öğretmenlik çok zor bir görevdir. Öğrencilerinize eğitim ve öğretimde kazandıracağınız davranış ve verebileceğiniz bilgiler için önce onu iyi tanımanız gerekmektedir. Her öğrencinin farklı beceri ve yetenekleri vardır. Bunları bulacak, keşfedecek olan sizlersiniz. Gerektiğinde öğrencilerinizin ailelerini ziyaret ederek onları daha iyi tanıyıp başarılarında etkili olacak verilere ulaşacaksınız. Her çocuğun farklı yeteneklerine ulaştığınızda kendinize güveniniz artacak daha verimli olacaksınız." dedi.

           Kaymakam TAŞDAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek yurdun dört bir yanında yapacakları bu kutsal görevde öğretmenlere başarılar diledi.

16-11-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.