AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHMET ŞERİF İZGÖREN “AT ŞU ADIMI “ ADLI SEMİNERİYLE SULUOVALILARLA BULUŞTU

Kişisel gelişim uzmanı ve profesyonel eğitim dünyasının duayen ismi Ahmet Şerif İZGÖREN 3 Mart Cuma günü  ’’At Şu Adımı ‘’ adlı semineriyle  Suluovalılarla buluştu.
AHMET ŞERİF İZGÖREN “AT ŞU ADIMI “ ADLI SEMİNERİYLE SULUOVALILARLA BULUŞTU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı  İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı “ Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi “ Hibe Programı kapsamında kabul edilen “ Bakış Açısını Değiştir “ Projesi  kapsamında gerçekleştirilen seminer katılımcılardan tam not aldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan program Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü İsmet ÇULLU’nun açılış konuşmasını yapması ve proje künyesini tanıtması ile devam etti. Amasya KOSGEB İl Müdürü  Bayram Ali KUKUŞ ve İş-Kur İl Şube Müdürü Orhan AKYÜZ’de birer konuşma yaparak katılımcılara girişimcilik destek programları hakkında bilgi verdiler.

    Konuşmasında Suluova’da her geçen gün eğitimde farklı bir  ivme yakalandığını; artık proje yapan, proje üreten, yeni bakış açılarıyla olaylara yaklaşan ve öğrencilerine dokunan okulların eğitime yeni vizyonlar kazandırdığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

“     Bu projelerde emek var, fedakarlık var, uykusuz geçen geceler var ama Suluova’nın geleceği adına da en güzel umutlar var. Bu projelerde Suluova var.

     Başarı ile uyguladığımız 12 tane yerel projenin yanında 5 projemiz birden hibe kazandı. Toplamda 30 milyon Euro hibe dağıtılan proje çağrısı döneminde bu payın 1 milyon 200 bin eurosunu Suluovamıza kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

     Bu proje bir gayret yarışıdır. Bu yarışın içinde olmak zorundayız. İnsan kaynaklarımızı da buna göre kanalize etmek zorundayız. İlçedeki proje ekibimizin hibe kazanan bu projeleri sayesinde bölgemize çok ciddi bir ekonomik katkı sağlanırken, ayrıca yüzlerce vatandaşımız da bu projelerden faydalanma fırsatı bulacaklardır.

     1 Kasım 2016 tarihi itibariyle resmi olarak yürütülmeye başlanan projelerimizde artık  hasat zamanına geçiyoruz. Bugün tanıtımını gerçekleştirdiğimiz “ Bakış Açısını Değiştir “ Projesinin amacı ülke ve bölgede ki gelişmekte olan hayvancılık sektörüne yönelik genç istihdamının desteklenmesidir. Proje kapsamında dezavantajlı 200 kişinin büyükbaş hayvan bakıcılığı konusunda mesleki eğitim eksikliklerinin giderilerek istihdam edilebilirliklerinin sağlaması amaçlanmaktadır.

Bu yapılan güzel çalışmalara desteklerinden ötürü başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere, Belediye Başkanımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, Sivil Toplum Örgütlerimize teşekkür ediyorum.

Projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi gönülden kutluyor; ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “ dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından büyük bir heyecanla beklenen ve coşkulu alkışlarla sahneye çıkan Ahmet Şerif İZGÖREN’in “ At Şu Adımı “ adlı  seminerine geçildi.  Ahmet Şerif İZGÖREN merakla dinlenen seminerinde mücadele ruhu, bilgi, girişimcilik, planlama, karakter, motivasyon, liderlik, iletişim ve iyiliğin iş hayatında başarıya nasıl dönüştüğü konularını ele aldı.

Kişisel Gelişim ve Girişimcilik üzerine birçok kitabı bulunan, yurt içi ve yurt dışında pek çok seminer veren İZGÖREN ;

 “ Bu dünyada ayakta kalabilenler yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları takdirde onları yaratanlardır. ” diyerek girişimcilik konusundaki tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı. Seminer sonunda Suluova Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL tarafından Ahmet Şerif İZGÖREN’e günün anısına öğrencilerin diktiği  fidanların yazılı olduğu koordinatları gösteren belge takdim edildi. Aynı anda perde de yansıtılan öğrencilerin fidanlar dikilirken çektikleri video gösterimi Ahmet Şerif İZGÖREN’i duygulandırdı.

Suluova’da olmaktan ve böylesine coşkulu bir kalabalığa seminer vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Şerif İZGÖREN öğrencilerin bu jestinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Suluova Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Suluova Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL, Taşova Kaymakamı Kudret KURNAZ, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daire amirleri ve öğretmenlerinde katıldığı programa 7’den 70’e bir çok vatandaşımız yoğun ilgi gösterdi.

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Amasya Milletvekili Haluk İPEK ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Daire Başkanı Burak Çağatay DOĞAN’ da yoğun programlarından ötürü katılamadıkları seminere telgraf çekerek programın başarılı geçmesi temennisi ile katılımcılara selamlarını ilettiler.  

               Katılımcılardan büyük takdir gören ve ilgiyle izlenen program kokteyl ile sona erdi. 


03-03-2017
03-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.