AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Amasya Üniversitesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi arasında 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.
AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Amasya Üniversitesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesinde yapılan protokol için Amasya Üniversitesinde imza töreni düzenlendi.

İki kurum arasında 3 yıl geçerliliği olacak protokole Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ile Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi İdris TURGUT birlikte imza attılar.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliğine ve 2023 Eğitim Vizyon Belgesine dayanılarak hazırlanan protokol, Amasya Üniversitesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi arasında uygulanacak işbirliği; durum analizi, problem tespiti, çözüm yollarının belirlenmesi, uygulama, izleme, değerlendirme, eğitim ve paylaşım süreçlerini kapsıyor.

Protokolle Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencilerinin belirli bir program dâhilinde; Amasya Üniversitesi kampüs ve kütüphanelerinden faydalanmalarını , belirlenmiş faaliyetlere katılabilmelerini, fakültenin uygun gördüğü öğretim üyeleriyle irtibata geçebilmelerini, ihtiyaç duyulan alanlarda imkanlar dahilinde toplantılar ve hizmet içi eğitimler düzenlenmesini,  Üniversite bünyesinde yürütülmekte olan yüksek lisans ve doktora tezleri ile araştırma çalışmalarından uygun görülen konuların okulları ile paylaşılmasının amaçlandığını belirten Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi Müdürü İdris TURGUT, her biri birbirinden kıymetli ve önemli olan çalışmaların, eğitim ve öğretim geleceklerine atılacak başarılı işlerin temellerine büyük imkan ve destek sağlayacağına vurgu yaptı.

Eğitimde İş Birliği Protokolü ile öğrencilerimizin kendilerini daha da geliştirerek, üniversiteye gitmeden önce üniversite ve üniversite eğitimlerinin hakkında tecrübe edeceklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu ufuk açıcı projede Suluova'ya üniversitenin kapılarını açan ve imkânlarından faydalandıracak olan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman ELMACI'ya teşekkür ederek, atılan imzaların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI ise Amasya Üniversitesi kapılarının okullarımıza ve Amasya'mıza her zaman açık olacağını ifade ederek Amasya'mıza  ve çocuklarımıza faydalı olabilmek için bütün imkanlarımızla yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. 

13-11-2019

13-11-201913-11-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.