AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANA OKULU ve İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla imzalanan “Trafik Bilinci Kazandırılması” protokolü ile çocuklarımızın etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillere trafik sorununu en aza indirgemesi hedeflenen proje kapsamında 4 Nisan 2017 tarihinde Bolat İlkokulunda ilk eğitim çalışması gerçekleştirildi.    
ANA OKULU ve İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Bolat İlkokulundaki eğitim çalışmasına  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur MENEKŞE, Okul Müdürü Halim KARAMAN, Okul-Aile Birliği Başkanı Mehmet Ali USTA, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

              İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU açılış konuşmasında, yapılan protokol ile öğrencilerimize verilecek eğitimlerle trafik bilincinin aşılanacağını belirterek :

          “ Milli Eğitim Bakanlığımızca ülkemiz genelindeki tüm ana okulu ve ilkokullarımızda başlayan proje kapsamında; Özel Suluova Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları ile yapılacak işbirliği sayesinde trafik adabına ilişkin bilgilerin yanında trafik işaret ve levhaları, öğrenci servislerine binme ve inme, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri takma, yaya yolu kullanma ve hız kurallarına ilişkin olarak siz değerli öğrencilerimize eğitim verilecektir.  Ayrıca sizlerden eğitim boyunca edindiğiniz bilgileri aile bireylerinizle de paylaşmanızı istiyoruz.  

 Küçük yaşlardan itibaren trafik konusunda kazanacağınız her bilgi çok önemli ve değerlidir. Konu ile ilgili merak ettiğiniz içerik ve görselleri Eğitim Bilişim Ağında yayımlanan videolardan da izleyebilirsiniz. Geleceğin sürücü adayları olan sizlere eğitimlerinizde başarılar diliyorum. “ dedi.

                İlçemizdeki ana okulu ve ilkokullarda olmak üzere toplam 2884 öğrencimiz trafik eğitimlerini alacaktır.

07-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-2017
07-04-2017
07-04-2017

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.