AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ ARAPÇA ŞİİR OKUMA ve METİN CANLANDIRMA “ AMASYA FİNALİ İLÇEMİZDE YAPILDI

Amasya merkez ve ilçelerinin katıldığı " Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası 10. Arapça Şiir Okuma ve Metin Canlandırma" yarışması il finali ilçemizde yapıldı.
“ ARAPÇA ŞİİR OKUMA ve METİN CANLANDIRMA “  AMASYA FİNALİ İLÇEMİZDE YAPILDI

6 Mart Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

İmam Hatip Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra hayata daha donanımlı hazırlanabilmeleri için mesleki, sosyal ve kültürel yönden bilgi ve de deneyime sahip olmalarını temin etmek amacıyla bu etkinliklerin düzenlediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencileri yarışmaya hazırlayan idareci ve danışman öğretmenleri ile jüride görev alan üyelere teşekkürlerini ileterek başarılar diledi.

Yarışma sonucunda şiir okuma dalında 1.’liği Amasya Merkez Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tuğba AYDIN, 2.’liği Suluova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübra Nur EROĞLU ve 3.’lüğü ise Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Enes KIRCA elde etti.

Yarışmanın metin canlandırma dalında Suluova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1.’liği, Amasya Merkez Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.’liği ve Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 3.’lüğü elde etti.

Programın son bölümünde Suluova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Korosu tarafından çeşitli ilahiler seslendirildi.

Dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal EKEN tarafından ödül ve çeşitli hediyeler verilerek; tebrik edildi.

11-03-201911-03-201911-03-201911-03-201911-03-201911-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.