AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATATÜRK ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ “ YENİLİKÇİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ TASARIM YARIŞMASINDA “ TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILDI

Atatürk Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet KIRIŞ ve Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail İPEKÇİ, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği “ Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışmasında “ dijital materyaller kategorisinde hazırladıkları “ Blok Tabanlı Kodlama ile Bitki ve Hayvan Hücresi “ Projesiyle Türkiye finallerine katıldılar.
ATATÜRK ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ “ YENİLİKÇİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ TASARIM YARIŞMASINDA “ TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILDI

 Proje ile amaçlarının 7. Sınıf öğrencilerine “ Canlılar ve Yaşam “ Ünitesinde yer alan bitki ve hayvan hücresi arasındaki benzerlik ve farklılıkların Scratch 2.0 Blok Tabanlı Kodlama Uygulamasıyla daha basit yöntemlerle kazandırılmasını sağlamak olduğunu belirten danışman öğretmenler Mehmet KIRIŞ ve İsmail İPEKÇİ, çalışma süresince öğrencilere uyguladıkları ön test ve son testler sonucunda öğrencilerin konuyu belirgin düzeyde kavrayıp pekiştirdiklerini ifade ettiler.

 2 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen sergiye yarışmaya başvurusu yapılan 4681 projeden 210 tanesinin davet edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, gerek kodlamayı gerekse de öğretim programlarını içerisinde bulunduran bu tarz çok yönlü projelerin, farklı branş öğretmenleri arasında iş birliği ve fikir paylaşımının artmasına olanak sunacağı gibi aynı zamanda öğrencilerin zihinsel gelişimlerini destekleyeceğinin ve öğrenmelerini de kolaylaştıracağının altını çizdi.

Öğretmenlerimizin özgün, yenilikçi ve işlevsel öğretim materyalleri tasarlayarak, bunları öğretim süreçlerinde kullanmalarının artık değişen eğitim anlayışı ve öğretim programlarının temel unsurlarından birisi olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, projenin hazırlanmasında emeği geçen Atatürk Ortaokulu idareci ve danışman öğretmenleri tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

06-05-201906-05-201906-05-201906-05-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.