AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" ATIK KUMBARALARI " GÜÇLÜ BİR EKONOMİ ve YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN AÇILDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan´ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan " Sıfır Atık Projesi " kapsamında okullarımızda oluşturulan " Atık Kumbaraları " güçlü bir ekonomi ve daha yeşil bir dünya için açıldı. 


Atıkların atıldığı kutuları çöp olarak değil de kumbara gibi geleceğe birikim ve yatırım yaptığımız araçlar olarak görmeleri gerektiğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, israfı önlemek, kaynaklarımızı verimli kullanmak ve yarınlara daha temiz bir dünya bırakabilmek için tüm eğitim kurumlarıyla " Sıfır Atık Projesine " destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı boyunca kurum ve okullarımızdan tutanak karşılığında toplanan 4.397 kilo kağıt, 553 kilo plastik, 696 kilo cam, 137 kilo metal atığın tekrar geri dönüşüme ve ekonomimize kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yıl boyunca kumbaralarında en fazla atık biriktirerek 1. olan Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı Ortaokulu'nun 500 TL, 2. olan Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu'nun 300 TL, 3. Olan TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu'nun ise 200 TL ile ödüllendirileceğini söyledi.

Sıfır atık sisteminin etkin bir şekilde uygulanması, yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir çalışmaların gerçekleştirilmesi için özellikle küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimizin projeye katılım sağlamalarının gelecek nesillere tasarruf ve verimliliği aktarma açısından önemli olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, temiz bir dünya için sıfır atık bilinciyle yarınlara umutla bakmamızı sağlayan tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkürlerini iletti.

10-06-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.