AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIK DAİRE BAŞKANI TIMSS 2019 SINAVI´NIN UYGULANACAĞI YUNUS EMRE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yasin VURAL “ Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması Sınavı’nın (TIMSS) ” yapılacağı Yunus Emre Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve 8. Sınıf öğrencilerine bilgilendirmede bulundu.
BAKANLIK DAİRE BAŞKANI TIMSS 2019 SINAVI´NIN UYGULANACAĞI YUNUS EMRE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

          19 Şubat Salı günü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali BAHÇIVAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ve Bakanlıkta görevli Şube Müdürü Hasan EKİZ ile birlikte Yunus Emre Ortaokulu’nu ziyaretinde 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Daire Başkanı Yasin VURAL, öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik dört yılda bir uygulanan TIMSS 2019 Sınavı’nın Türkiye´de 60 ilde Yunus Emre Ortaokulunun da yer aldığı toplam 217 okulun katılımı ile Nisan ayı içerisinde düzenleneceğini belirtti.

           Bu yıl ilk kez elektronik ortamda gerçekleştirilecek TIMSS Sınavı’nın uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülebilmesi için okul yöneticilerinin yürütecekleri çalışmalar ve elektronik alt yapının hazırlanmasına ilişkin detaylar konusunda bilgilendirmede bulunmak üzere saha ziyaretlerine başladıklarına değinen Daire Başkanı Yasin VURAL, Türkiye’nin 21. yüzyıl becerileriyle donanmış öğrencilerini yetiştirecek gerekli enerji ve gücün öğretmenlerde olduğunun altını çizerek; okulların niteliğinin artırılmasına yönelik bu tarz faliyetlerin önemine vurgu yaptı.

          TIMSS Sınavı’nın ülkelerdeki 4´üncü ve 8´inci sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen alanlarındaki başarılarını ölçmek, eğitim ve öğretimin okullarda nasıl gerçekleştiğini, eğitim sisteminin etkinlik ve verimliliğini, ülkelerin eğitim sistemleri arasındaki farklılıklarını değerlendirmek amacıyla yapıldığını ifade eden Daire Başkanı Yasin VURAL, TIMSS Sınavı’nın her aşaması çok iyi şekilde tasarlanmış uluslararası bir izleme sistemi olduğunu söyleyerek sınava girecek 8. sınıf öğrencilerine ve onları hazırlayan öğretmenlerine başarılar diledi.

 

 

 

 

20-02-201920-02-201920-02-201920-02-201920-02-201920-02-201920-02-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.