AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLAT İLKOKULU GELENEKSEL “ BİRLİK ve DAYANIŞMA “ KAHVALTISINDA BULUŞTU

Bolat İlkokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri 14 Mayıs Pazar günü geleneksel hale getirilen Kahvaltı Programında buluştu.
BOLAT İLKOKULU GELENEKSEL “ BİRLİK ve DAYANIŞMA “ KAHVALTISINDA BULUŞTU

           Anneler gününe denk gelen programa İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Okul Müdürü Halim KARAMAN, Okul-Aile Birliği Başkanı Mehmet Ali USTA, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.  Programda öğrenciler anneler günü dolayısıyla katılımcılara çeşitli gösterilerde bulundular. Aynı zamanda yıl boyunca çocuklarına karşı gösterdiği özverili çalışmalardan ötürü okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından " yılın annesi " olarak seçilen okul velisi Şakire YALMAN ödüllendirildi. 

           Böylesine güzel bir atmosferde öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamımız Dr. KARAGÜL :

           “ Eğitimde okul ve aile ilişkisinin ne kadar önemli, ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz.  Bir okulda öğrenci-öğretmen ve veli arasındaki iletişim sağlam temeller üzerine kurulabilirse sorun olarak gördüğümüz birçok şey kendiliğinden çözüme kavuşacaktır.

           Eğitim ve öğretim ortamlarında başarıyı yakalamak ve birlik beraberliği geliştirebilmek için bu tür kaynaşma, tanışma ve sohbet etkinliklerine büyük ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu birliktelik ve dayanışma sağlandıkça öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çok daha güzel çalışmalara imza atacaklardır.  “ dedi.

         İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul ve aile arasındaki bağın güçlendirilmesi için “ Öğretmenim Çaya Geliyor “ Projesini hazırladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürlümüz Ahmet DAVU :

     “ Okullarımızdan gönüllü öğretmenler ile velilerimizin evlerine misafir olmalarını ve bir bardak çayı beraber yudumlayarak sohbet etmelerini istemiştik. Bolat İlkokulu velilerini de çaya davet ederek projeye farklı bir açı da kazandırmış oldu. 

        Öğrencilerimizin, ailelerinin ve öğretmenlerimizin  güzel bir birlikteliğe imza atmaları amacıyla özveriyle hazırlanan bu programdan ötürü Bolat İlkokulu idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve okul-aile birliği yönetimine teşekkür ediyorum. “ dedi.  

           Program hep birlikte yapılan kahvaltı ve sohbet ile sona erdi.   

15-05-201715-05-201715-05-201715-05-201715-05-201715-05-201715-05-2017

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.