AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLAT İLKOKULU "MİLLİ MÜCADELENİN ÇOCUK KAHRAMANLARI"NI ANIYOR

Bolat İlkokulu Sınıf Öğretmeni Suna SEVİNDİK ve İngilizce Öğretmeni Gülsüm ÖZDEMİR  koordinatörlüğünde hazırlanan "Koca Yürekli Çocuklar" eTwinning Projesi kabul edilerek uygulanmaya başladı.
BOLAT İLKOKULU

             Amasya, Ordu, Samsun, Afyon ve Ankara illerinin yer aldığı projede milli mücadele dönemi çocuk kahramanlarının bilinmesinin, araştırılmasının ve milli mücadele ruhunun öğrencilere kazandırılmasının amaçlandığını belirten Bolat İlkokulu Müdür Yardımcısı Mehmet GÜVEN, "Koca Yürekli Çocuklar" Projesi ile öğrencilerin milli mücadele döneminin kendileri küçük ama yürekleri kocaman çocuk kahramanlarını yakından tanıyacaklarını söyledi.

Kurtuluş Savaşı'nda cephede ve cephe gerisinde kimisinin şehit, kimisinin ise gazi olduğu çocuk kahramanların hikayeleri ile hem gururu hem de hüznü bir arada yaşadıklarını vurgulayan Okul Müdürü Halim KARAMAN, proje faaliyetleri kapsamında ayrıca öğrencilerinin milli mücadele döneminde şehit ve gazi olmuş çocuklara mektup yazarak; Onların kahramanlıkları ve fedakarlıkları ile empati de kurabileceklerini ifade etti.

Üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşadığımız cennet vatanımızı, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak her zaman gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçlu olduklarına değinen Okul Müdürü Halim KARAMAN, milli mücadelemizde yer alan çocuk kahramanlarımızın, vatanımızın bağımsızlığı için yaptığı fedakârlıkların değerinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük olduğunun altını çizdi.

Milli mücadelenin hangi şartlar altında ve nasıl bir ruhla kazanıldığının ve henüz çocuk olmalarına rağmen  canları pahasına milli mücadele yer alarak büyük bir destan yazan kahramanların kıymetli hatıralarının daha küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimize anlatılmasının önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, böylesine anlamlı bir konuda proje hazırlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; emeği geçen Bolat İlkokulu Müdürü Halim KARAMAN, Müdür Yardımcısı Mehmet GÜVEN, Proje Koordinatörleri Suna SEVİNDİK ve Gülsüm ÖZDEMİR'e teşekkürlerini iletti. 

 

08-04-2021

08-04-2021

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.