AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BÖLGEMİN KÜLTÜR ELÇİSİYİM" eTWİNNİNG PROJESİ KABUL EDİLDİ

65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Ana Okulu Öğretmeni Medine KETEN'in koordinatörlüğünde hazırlanan " Bölgemin Kültür Elçisiyim " isimli eTwinning Projesi kabul edildi.


" Bölgemin Kültür Elçisiyim " Projesi ile öğrencilerinin başta yaşadıkları şehir olmak üzere başka şehir ve kültürleri de tanımalarının, kendi gelenek, görenek ve değerleri bilmelerinin, aynı zamanda yeniliğe ve değişikliğe açık olmalarının hedeflendiğini belirten Okul Öncesi Öğretmeni Medine KETEN, projede ortak olarak yer alan şehirler arasında yiyeceklerinden kıyafetine, tarihinden sosyal gelişimlerine kadar o şehri ifade eden örneklerin yer aldığı kutuların hazırlanacağı gibi ayrıca proje kapsamında şehirleri tanıcı video çekimi çalışmalarının da yapılacağını söyledi.

Avrupa´daki okullar ile iş birliği yapmak, projeler geliştirmek ve paylaşmak amacıyla oluşturulan eTwinning Öğrenme Topluluğu üzerinden ilçemizde bir projenin daha kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, eTwinning projelerinin öğrencilere yeni öğrenme fırsatları sunduğuna ve farklı kültürleri tanımalarına imkan sağladığına dikkat çekti.

Eğitimciler olarak bir görevlerinin de çocuklarımıza yaşadıkları şehri, tarihimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi küçük yaşlardan itibaren öğretmek olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Ana Okulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek; proje çalışmalarında başarılar diledi.

18-11-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.