AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bonus Hoca (Süleyman BELEDİOĞLU) Öğrencilere

Eğitim Editörü Süleyman Beledioğlu, öğrencilerimize "Sınav Kaygısıyla Başetme ve Motivasyon" konulu seminer verdi.
Bonus Hoca (Süleyman BELEDİOĞLU) Öğrencilere

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine Suluova’ya gelen, Bonus Hoca” olarak bilinen TRT Avaz ve Kanal A televizyonlarında programlar düzenleyen Eğitim Editörü Süleyman Beledioğlu, öğretmen evi salonunu dolduran yüzlerce öğrenciyle buluştu.

 

 

Suluova’da 2015 yılında 652 öğrencinin YGS sınavına gireceğini açıklayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Davu; sınav kaygısı her yaş grubundan öğrencinin yaşadığı önemli bir problemdir. Ancak bu, aşılamayan bir problem değildir. Öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamadan başarılı olacaklarını canı gönülden temenni ediyorum. Sınav kaygısıyla başa çıkma yönetmleri konusunda okullarımızın rehberlik servisleri ve rehber öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor. Rehberlik servisleri eğitim kurumlarımızın adeta akciğeridir. Rehberlik servislerimizin etkili ve verimli çalışmaları neticesinde okul nefes alır, okulda işler iyi gider. Bu nedenle etkin bir rehberliği hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Bundan sonra da bu konuda yoğun bir çalışma içinde olacağız. Bizleri kırmayarak ilçemize kadar gelip deneyim ve bilgilerini öğrencilerimizle paylaşan Sayın Beledioğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra, "Bonus Hoca” olarak bilinen ve halen TRT Avaz ve Kanal A televizyonlarında programlar düzenleyen Eğitim Editörü Süleyman Beledioğlu, salonu tıklım tıklım dolduran yüzlerce öğrenci ve eğitimciye “sınav kaygısıyla baş etme ve motivasyon” konusu ile TEOG sistemi ve çalışma yöntemi, YGS ve LYS sistemi ve çalışma yöntemi, Beyin temelli öğrenme, öğrenmenin kalıcı olması, unutmaya karşı alınabilecek önlemler, pratik öğrenme, plan ve programlı olma, öğrenme programı yapmak, amaç ve hedef oluşumu, yüksek performans, dikkat eksikliği, konsantrasyon, motivasyon, stres, kaygı, heyecan, sınav korkusu, sınav cesareti, öğrencilik özgüveni, Ailelerin çocuklarının başarısına katkıda bulunma yolları, çocuk ile eğitim iletişimi kurmak, çocukta başarılı öğrenci psikolojisi oluşturmak, ailelerin rehber öğretmenliği gibi çeşitli konularında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Semineri büyük ilgi gören Eğitim Editörü Süleyman Beledioğlu, programının sonunda salonu dolduran yüzlerce öğrenci ve eğitimcilere yüksek sesle sınavı kazanma konusunda ant ettirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Davu, Eğitim Editörü Süleyman Beledioğlu’na program sonunda plaket takdim ederek teşekkür etti.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.