AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU YAZ LİSE ÖĞRENCİLERİ ÇOK OKUYACAK ÇOK GEZECEK

        Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı "Liseliler çok okuyor çok geziyor" okuma kampanyası kapsamında, arkadaşlarıyla kitap okuyan ve yorumlarını video ile paylaşan öğrencilerden 100'ü ücretsiz olarak gençlik kampına gönderilecek.
BU YAZ LİSE ÖĞRENCİLERİ ÇOK OKUYACAK ÇOK GEZECEK

Lise öğrencilerinin tatilde okuma alışkanlıklarının sürdürülmesi, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımının artırılması amacıyla "Liseliler çok okuyor, çok geziyor" okuma kampanyasının başlatıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, kampanya ile lise öğrencilerinden 10 kişilik kitap okuma kulübü kurmaları, Türk ve dünya edebiyatından iki kitabı birlikte okumalarının istendiğini ifade etti.

             Okudukları kitapları birlikte yorumladıkları bir dakikalık videoları, "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle Twitter üzerinden paylaşacak öğrencilerden 100'ünün kura ile ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen gençlik kampına gönderileceğine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU,  öğrencilerin kampanyaya katılabilmek için çekecekleri videoları, 10 Ağustos'a kadar Twitter üzerinden paylaşmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'unda "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gençlik kampını ziyaret edeceğini söylediğini hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, lise öğrencilerimizin kitaplarını belirleyerek okumaya hemen başlamaları ve bu güzel fırsatı kaçırmamaları tavsiyesinde bulundu.

24-07-201924-07-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.