AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CEVİZDİBİ ŞEHİT SERHAT YURTBAŞI İLKOKULU'NDA "KÜLTÜRÜMDEN İZLER" SERGİSİ AÇILDI

Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı İlkokulu öğrencileri Sosyal Bilgiler Dersinde işledikleri " Milli Değerlerimiz ve Milli Kültürümüz " konusu ile ilgili; geçmişte kullanılan paralar, pullar, ev eşyaları, düğün, bayram vb. özel günlerde giyilen kıyafetler, yöresel yemekler ve gelinlerin hazırladığı çeyizlerden oluşan "Kültürümden İzler" temalı bir sergi oluşturdu.
CEVİZDİBİ ŞEHİT SERHAT YURTBAŞI İLKOKULU'NDA

17 Ocak 2020 Cuma günü gerçekleştirilen açılışta öğrencilerin milli kültürümüzü ve milli değerlerimizi öğrenmeleri, sahip çıkmaları ve yaşatmaları amacıyla, öğretmenlerin ve velilerin desteğiyle kültürümüzü yansıtan eşyaları toplayıp okul içerisinde bir sergi açtıklarını ifade eden Okul Müdürü Sedat DEMİR, yöresel örneklerin de yer aldığı ve geçmişe nostaljik bir yolculuk yaptıran serginin tüm okul öğrencileri tarafından gezilerek, geçmişte dedelerinin ve ninelerinin kullandıkları eşyaları yakından görme fırsatı bulduklarını söyledi.

Eğitimciler olarak bir görevlerinin de çocuklarımıza tarihimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi öğretmek olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu anlamlı çalışmadan dolayı okul idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Birbirinden ilginç ve değerli eşyaların yer aldığı sergide çocuklarımızın geçmişini ve milli kültürünü bilmesinin önemine dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, sergiye katkı sağlayan, destek veren ve emeklerini esirgemeyen herkese şükranları iletti.

Sergi açılışına İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, İlçe Emniyet Müdür Vekili Engin ERKUL, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Nadir TOPRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürleri Talat KESKİN ve Muhsin YILDIZ, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldılar.

17-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.