AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ ÇEVRE EKSENİNDE ŞEHİRLERİMİZ EŞLEŞİYOR " PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Proje Koordinatörü İbrahim BAL, Müdür Yardımcıları Şahin ÖZDEMİR ve Mehmet BALTACIOĞLU, 15 Mart Cuma günü “ Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı Teklif Çağrısı “ kapsamında Suluova Kaymakamlığınca başvurusu yapılarak onaylanan ve Ocak ayı içerisinde protokolü imzalanan “ Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor “ projesi ile ilgili Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU’nu ziyaret ederek bilgilendirmede bulundular.
“ ÇEVRE EKSENİNDE ŞEHİRLERİMİZ EŞLEŞİYOR " PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Suluova’nın Letonya’nın güneydoğusunda yer alan 100.000’in üzerinde nüfusa sahip Daugavpils şehri ile kardeş şehir olduğunu söyleyen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, 12 ay sürecek projede çevresel sorunlar ekseninde karşılıklı kapasite geliştirme çalışmalarının düzenleneceğini, iyi uygulamaların paylaşılacağını ve farkındalık oluşturacak çalıştay, seminer ve eğitim çalışmalarının yapılacağını belirtti.

Suluova Ticaret ve Sanayi Odasının Proje ortağı, Amasya Valiliği, Suluova Belediyesi, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iştirakçi olduğu 140 Bin Euro bütçeli proje ile yerel aktörlerin ve toplumun çevre konusunda farkındalığının arttırılmasının amaçlandığını ifade eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL’a  projeye desteklerinden dolayı şükranlarını illetti.

            İlimizden Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan “ Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor “ projesinin kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL, emeği geçen herkese teşekkür ederek; projenin ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

15-03-201915-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.