AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZ 94 YAŞINDA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94’üncü yıl dönümü kutlamaları Hükümet Konağı Bahçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.
CUMHURİYETİMİZ 94 YAŞINDA

       Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin koyulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

       İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL’ün 29 Ekim Pazar günü saat 09:30’da makamında tebrikatları kabülünden sonra bayram kutlaması için Mahmut Demir Kapalı Spor Salonuna geçildi.

       Mahmut Demir Kapalı Spor Salonundaki program İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL ile Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK’un halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı.

     Cumhuriyetin 94. Yılını kutlamanın haklı sevinç ve gururunu yaşadıklarını belirten İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL Büyük önder Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımızın, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandığını ifade etti.

       Öğrencilerin şiirler okuduğu, spor gösterileri ile Bolat İlkokulu öğrencileri tarafından folklor gösterilerinin sunulduğu törende; resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

        Program Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde gerçekleştirilen tören geçişi ile son buldu.

        Bayram kutlamasına, Cumhuriyet Baş Savcı Vekili Ferhat YÜCEL, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cenk ALPER GÖKSU, İlçe Emniyet Müdürü Murat OFLAZ, MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. Murat KARAVİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdulkadir SARAÇ, kurum, kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

29-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.