AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI “ KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan “ Öğretmen Mesleği Genel Yeterlilikleri “ çerçevesinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kasım ayı toplantısı yapıldı.
“ DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI “ KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen toplantıda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa USTA tarafından " Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)´in eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim öğretim metodları " konulu eğitim semineri verildi.

“ Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi ” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak özellikle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine önemli görevler düştüğünü ifade eden Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet GENÇALİOĞLU, toplantıda ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler gibi seçmeli derslerin öğretiminde yaşanan genel sorunlar ve çözüme yönelik öğretmen yaklaşımları ile ilgili görüş alış verişinde bulunduklarını belirtti.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin daha verimli ve etkili olmasını sağlamak amacıyla yıl boyunca uygulanacak faaliyet ve programların da değerlendirildiği toplantının hayırlı olması temennisinde bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine çalışmalarında başarılar diledi.

06-12-201806-12-201806-12-201806-12-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.