AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜNDE EĞİTİM CAMİAMIZDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ANLAMLI DESTEK

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinin yeni koronavirüs tehdidine karşı sağlık çalışanlarına destek olabilmek amacıyla ürettiği yüz koruyucu siperlik ve maskeler İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından sağlık çalışanlarına teslim edildi.
DÜNYA SAĞLIK GÜNÜNDE EĞİTİM CAMİAMIZDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ANLAMLI DESTEK

İlçemizde 3 yıldır uygulanan "Suluova Geleceği Kodluyor" Projesi kapsamında Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesinde 3D yazıcıyla 55 adet yüz koruyucu siperlik ve Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından ise 200 adet maske üretimi sağlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Ahmet GENÇALİOĞLU ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mücahid KELEŞ Suluova Devlet Hastanesini ziyaret ederek, hem sağlık çalışanlarına moral verdiler hem de üretilen yüz koruyucu siperlikleri ve maskeleri Başhekim Op.Dr. Volkan TAŞOVA'ya teslim ettiler.

Milletimiz nerede ve ne zaman bir dayanışma içerisinde olsa öğretmenlerimizin mutlaka orada olduklarının altını çizen İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU,  tüm ülkeler gibi ülkemizin de koronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiği şu dönemde gece gündüz demeden, yorgunluk nedir bilmeden fedakarca çalışan sağlık çalışanları için birşeyler yapabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan sağlık personeli için 400 adet yüz koruyucu siperliğin teslimini gerçekleştirdiklerini, aile hekimleri için ise 120 adet siperliğin hazırlanmakta olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, ilimizin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra ihtiyaç halinde diğer illerinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip olduklarını ifade ederek; ülkemizin bu zor zamanlarında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin tüm imkanlarıyla sağlık çalışanlarımızın hizmetinde olduğuna vurgu yaptı.

Suluova'nın yarınlarına en büyük yatırımlardan biri gördüğümüz Suluova Geleceği Kodluyor projesinin böylesine anlamlı çalışmaların gerçekleştirilmesine vesile olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yüz koruyucu siperliklerin üretiminde emeği geçen Okul Müdürü Ahmet GENÇALİOĞLU ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mücahid KELEŞ'e, maskelerin üretiminde ise emeği geçen Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN ve usta öğreticilere teşekkürlerini iletti.

Küresel bir sorun olan koronavirüsü hep birlikte alacakları tedbirlerle birlik ve beraberlik içerisinde yenerek çok daha güzel günlere uyanacaklarına yürekten  inandıklarını söyleyen Suluova Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Volkan TAŞOVA, vatandaşlarımızdan kendi kişisel tedbirlerini almaları ve yetkililerin  uyarılarına özenle dikkat etmelerini isteyerek, duyarlılık ve destekleri ile kendilerine güç veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'na, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU'ya, Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN'e, Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet GENÇALİOĞLU'na ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mücahid KELEŞ'e şükranlarını iletti.

07-04-202007-04-202007-04-202007-04-202007-04-202007-04-202007-04-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.