AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İkinci Yarıyıl Başladı

Eğitimde İkinci Yarıyıl Başladı

 

Öğrenciler ve öğretmenler 15 günlük tatilin ardından okullarına döndü.

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Suluova’da da 9 bin 557 öğrenci sona eren yarı yıl tatilinin ardından tekrar ders başı yaptı.

 

Tüm öğrenci ve eğitim camiasına başarı dolu bir 2. Yarıyıl dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, ilçe genelinde 9 bin 557 öğrenci ile 721 öğretmen ve 192 yardımcı personelin 15 günlük tatilin ardından 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine başaldığını belirtti.

 

Tatil boyunca eğitim kurumlarında bir takım bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yaptıklarını belirten Ahmet Davu, “Suluova ilkokulunun catı onarımı, Atatürk Ortaokulunun tuvaletlerinin bakım ve onarımı, Zübeyde Hanım İlkokulunun kalorifer kazanının yenilenmesi çalışmalarını yapılmış olup, 7 köyümüzdeki ilkokulların ise elektrik tesisat bakım onarımları proje kapsamında yapılmakatdır. Ayrıca diğer okullarımızda irili ufaklı ihtiyaç olan bir takım tamirat, bakım ve onarımlar yaplmıştır” dedi.

 

Ahmet Davu, “yapılan çalışmalar eğitim faaliyetlerimizin sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için eğitim görülen binaların fiziki yapılarının iyileştirilmesi kapsamında yapılmıştır” dedi.

İkinci eğitim döneminde bazı öğrencilerin sınav heyecanı yaşayacağını ifade eden Ahmet Davu, 12 Haziran 2014 tarihinde sona erecek eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında 8. Sınıf öğrencilerini Orta Öğretime Geçiş(Ortak Sınavlar) sınavlarına, Lise son sınıf öğrencilerinin ise YGS ve LYS sınavlarına gireceklerini belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.