AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ OKA PROJESİNİ TANITTI

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen "Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesinin Modernizesi; Eğitim Kalitesi ve Hayvancılığın Geliştirilmesi"  Projesinin kamuoyu bilgilendirme ve tanıtım toplantı yapıldı.
FATİH MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ OKA PROJESİNİ TANITTI

12 Şubat Çarşamba günü Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında Okul Müdürü İsmet ÇULLU tarafından projenin detaylı sunumu ve proje faliyetleri katılımcılarla paylaşıldı.

Konuşmasında 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen proje ile okullarında Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı Uygulama Laboratuvarının yenilikçi yöntemlerle geliştirilmesi ile alan öğrencilerinin Mesleki Eğitimde Kalitesinin geliştirilmesinin hedeflendiğini belirten Okul Müdürü İsmet ÇULLU, kurulacak uygulama laboratuvarı ile bölgede hayvan yetiştiricilerinin sayısı ile hayvan sayısının ve rekabet gücünün artmasının sağlanacağı gibi ayrıca öğrencilerin oluşturulacak bu modern laboratuvar ile alanlarıyla ilgili daha çok bilgi ve beceriye sahip olarak yetişeceklerinin altını çizdi.

 "Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesinin Modernizesi; Eğitim Kalitesi ve Hayvancılığın Geliştirilmesi"  Projesinin Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, ilçemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, teknolojik alt yapı ve malzeme olarak donanımlı bir laboratuarın özellikle hayvan yetiştiriciliği alanında Amasya'da tek olan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için önemine vurgu yaptı.

Böylesine kıymetli ve hayırlı bir hizmette olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK ise, Suluova'da proje kültürünün yerleştiğini ve Suluova'nın hibelerden yararlanan bir şehir olduğunu ifade ederek,  projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Proje tanıtım toplantısı konuşmalarından ardından yapılan ikram ile sona erdi.

Proje tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İlçe Müftüsü Süleyman ÇOBAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürleri Levent KILIÇ, Muhsin YILDIZ, Talat KESKİN, Hacı Muammer Koca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serdar BARAN, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

12-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.