AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ ARAŞTIRMACILAR BÖLGE YARIŞMASINDAN 2.’LİKLE DÖNDÜ

İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ “ TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında “ 2. olan  Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Salih SOMUNCU ve Yasin KETEN’i ödüllendirdi.
GENÇ ARAŞTIRMACILAR BÖLGE YARIŞMASINDAN 2.’LİKLE DÖNDÜ

TÜBİTAK tarafından bu yıl 50.’si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Danışman Öğretmenleri Yavuz KORKMAZ rehberliğinde matematik alanında katılan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Salih SOMUNCU ve Yasin KETEN 25-28 Şubat tarihleri arasında organize edilen ve  Amasya, Çorum, Samsun, Sinop, Kastamonu, Giresun, Ordu, Tokat illerinin yarıştığı Karadeniz Bölge Sergisinde “ Bir Üçgenin Dış Kenarları “ projesiyle 2. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ile birlikte Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, öğrencilerden hazırladıkları proje ve süreç hakkında bilgi aldı.

 

Bu yarışmaların temel amacının gençleri bilimsel düşünmeye, sorgulamaya, merak etmeye ve araştırmaya teşvik etmek olduğunu belirten Okul Müdürü Mükerrem DÜZ, hiç bir başarının tesadüf olmadığının altını çizerek geçen eğitim-öğretim döneminde gerçekleştirilen 49. Lise Öğrencileri Araştırmaları Yarışmasında da öğrencilerinin 3. olduğunu hatırlattı.

 

Bilim ve teknoloji üretiminin genç nesillerce içselleştirilmesinin önemine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bölge sergisine ilçemizden davet edilen tek projenin yeniden, daha iyi bir derece elde etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; öğrencilere 2020 yılında hedefin şimdiden 1.’lik olarak belirlenmesi ve çalışmaların bu doğrultuda yapılması tavsiyesinde bulundu.

 

Öğrencilerimizin yerel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası alanlarda elde ettikleri başarıların geleceğe olan inancını pekiştirdiğini ifade eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığının geleceğin Büyük Türkiye´sini inşa yolunda genç beyinleri yetiştirmek için her türlü imkânı seferber etmekte olduğunu ve bu doğrultuda 2023 Vizyon Belgesini hazırladıklarını söyledi. 

 

Genç araştırmacılardan ülkemizin bilim ve teknolojideki potansiyelini çok çalışarak daha yukarılara taşımalarını isteyen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, TÜBİTAK yarışmalarında ilçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri, onları yarışmaya hazırlayan danışman öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik ederek; başarılı çalışmalarının artarak devamını diledi.

 

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.