AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ GÜÇLÜ ÇOCUKLAR, GÜVENLİ YARINLAR “ PROJESİ BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 2018-2019 eğitim-öğretim yılında liselerde görev yapan öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik “ Güvenli İnternet, Sosyal Medya Kullanımı ve Mahremiyet Eğitimi “ konularında seminerlerin verileceği “ Güçlü Çocuklar, Güvenli Yarınlar “ Projesi uygulanmaya başladı.
“ GÜÇLÜ ÇOCUKLAR, GÜVENLİ YARINLAR “ PROJESİ BAŞLADI

25 Nisan 2019 tarihine kadar her hafta bir okulda gerçekleştirilecek seminer çalışmaları kapsamında ilçemizde görev yapan rehber öğretmenler tarafından öğretmen ve öğrencilere, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından ise velilere yönelik mahremiyet eğitimi ile birlikte internet kullanımının çocuklar üzerindeki etkileri, muhtemel riskleri ve internet kullanırken güvenlikleri için alınabilecek basit önlemlerin anlatılacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, geçen eğitim-öğretim döneminde “ Güçlü Çocuklar, Güvenli Yarınlar “ Projesi kapsamında toplam 25 ilkokul ve ortaokulda, 315 öğretmen, 1.343 veli ve 5.108 öğrenciye seminer verildiğini hatırlattı.

7 Mart Perşembe günü Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesindeki seminerlere katılarak Rehber Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, internetin mutlaka ailelerin bilgisi ve kontrolü dahilinde kullanılması gerektiğini söyleyerek, öğrencilere ve velilere sosyal paylaşım sitelerinde çok fazla özel bilgi ile özel fotoğraf paylaşmamaları konularında uyarılarda bulundu.

Hızlı bir değişim ve gelişme gösteren günümüz dünyasında sosyal medyanın olumlu ve olumsuz bir çok tarafı olduğuna değinen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, artık hayatın bir parçası haline gelen sosyal medyanın, öğrencilerimiz tarafından daha küçük yaşlardan itibaren doğru ve güvenli bir şekilde kullanılmasının önemine vurgu yaptı.

Seminerlerde güvenli internet kullanımının yanı sıra çocuklarımızın kendisi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyabilmesi amacıyla mahremiyet eğitimleri de verileceğini ifade eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, geleceğimizin inşasını oluşturacak çocuklarımızın eğitimli, huzurlu ve güvenli bir ailede yetişmesi sonucunda ancak sağlıklı bireyler olabileceğinin altını çizerek; rehber öğretmenlere ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği çalışanlarına proje süresince çalışmalarında başarılar diledi.  

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.