AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" GÜÇLÜ ÇOCUKLAR, GÜVENLİ YARINLAR " PROJESİ SONA ERDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 2018-2019 eğitim-öğretim yılında liselerde görev yapan öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik " Güvenli İnternet, Sosyal Medya Kullanımı ve Mahremiyet Eğitimi " konularında seminerlerin verildiği " Güçlü Çocuklar, Güvenli Yarınlar " projesi sona erdi.


Eğitim-öğretim yılı boyunca her hafta bir okulda gerçekleştirilen seminer çalışmaları kapsamında ilçemizde görev yapan rehber öğretmenler tarafından öğretmen ve öğrencilere, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından ise velilere yönelik mahremiyet eğitimi ile birlikte internet kullanımının çocuklar üzerindeki etkileri, muhtemel riskleri ve internet kullanırken güvenlikleri için alınabilecek basit önlemler anlatıldı.

Geçen eğitim-öğretim döneminde proje kapsamında toplam 25 ilkokul ve ortaokulda, 315 öğretmen, 1.343 veli ve 5.108 öğrenciye seminer verilirken, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde ise 10 lisede 146 öğretmen, 132 veli ve 2.358 öğrenciye bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirildi.

Hızlı bir değişim ve gelişme gösteren günümüz dünyasında sosyal medyanın olumlu ve olumsuz birçok tarafı olduğunu belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, artık hayatın bir parçası haline gelen sosyal medyanın, öğrencilerimiz tarafından daha küçük yaşlardan itibaren doğru ve güvenli bir şekilde kullanılmasının önemine vurgu yaptı.

Seminerlerde güvenli internet kullanımının yanı sıra çocuklarımızın kendisi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyabilmesi amacıyla mahremiyet eğitimlerinin de verildiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimli, huzurlu ve güvenli bir ailede yetişmesi sonucunda ancak sağlıklı bireyler olabileceğinin altını çizerek; rehber öğretmenlere ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliğine proje süresince gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

16-05-201916-05-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.