AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ GÜNCELLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI “ TANITIM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığımızca Eylül 2017 mesleki çalışmalar içerisine alınan “ Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım Seminerleri “  6-7 Eylül tarihlerinde ilk ve ortaokul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilirken, 6-11 Eylül tarihlerinde ise lise öğretmenlerinin seminerleri tamamlanacak.
“ GÜNCELLENEN  ÖĞRETİM PROGRAMLARI “ TANITIM SEMİNERLERİ BAŞLADI

            2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9. Sınıflarda uygulamaya konulacak Güncellenen Öğretim Programları ile ilgili formatör öğretmenler tarafından ilk, orta ve liselerde görev yapan tüm öğretmenlere “  yeni müfredat programında değerler eğitimi, müfredatın neden ve nasıl değiştiği, yenilenen müfredatta branş ve alanlara göre hangi değişikliklerin yapıldığı ve öne çıkan yeniliklerin neler olduğu “ anlatılacak.

6 Eylül Çarşamba günü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ARGE ve Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulundaki seminerleri ziyaret ederek müfredatları geliştirme, yenileme ve güncelleme çalışmaları hakkında öğretmenlere bilgi verdiler.

2016-2017 eğitim öğretim yılından başlayan uzun soluklu çalışmalarla yenilenen müfredatların, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı boyunca yapılacak hazırlıklarla 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde ve tüm derslerde uygulamaya koyulacağını belirten Daire Başkanı Ertan GÖV, eğitim-öğretim sürecine dinamik ve çok daha güçlü bir şekilde devam edileceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün değişen müfredat programları ile ilgili öğretmenlerimizin bilgi sahibi olabilmeleri için gösterdikleri çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yeni müfredat ile hedeflenen temel amacın nitelikli ve kaliteli bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ARGE ve Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm öğretmenlere çalışmalarında başarılar dilediler.

08-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.