AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ GÜVENLİ OKUL ve MADDE BAĞIMLILIĞI “ ÇALIŞMALARI

2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim alması için ilçemizde 6 Eylül Çarşamba günü Öğretmen Evi Toplantı Salonunda “ Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği” konusunda İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL başkanlığında toplantı yapılmıştı. 
“ GÜVENLİ OKUL ve MADDE BAĞIMLILIĞI “ ÇALIŞMALARI

      Toplumun her kesiminden geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda “ Okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması ile uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, okul çevresi ve önünde kamera sistemlerinin kurulması, seyyar satıcılara karşı alınacak önlemler, servis taşımacılığı yapan araçlara güvenlik kamerası takılması ve servis denetimleri, okullarda trafik güvenliği eğitimleri vb. “ bir çok konu ele alınmıştı.

        Okul müdürleri, Sivil toplum kuruluşları, Okul-aile birliği başkanları ve muhtarlardan madde bağımlılığı ve okul güvenlik tedbirleri konusunda beklentiler alınırken “ Okul Güvenliği  ve Madde Bağımlılığı“ konusunda öğrencilerde ve toplumda farkındalık oluşturabilmek amacıyla afişler hazırlanmasına karar verilmişti.

        İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce “ Okul Güvenliği  ve Madde Bağımlılığı“ konusunda hazırlanan afişler tüm ilk, orta ve liselere dağıtılarak; bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin ve velilerinin görebileceği şekilde uygun yerlere asılması sağlandı.

       İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilgili birimlerle işbirliği halinde öğrencilerimizin sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmelerini sağlayabilmek amacıyla çalışmalarımız yıl boyunca aralıksız ve düzenli olarak devam edecektir.

 

21-09-201721-09-201721-09-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.