AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HACIBAYRAM ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ İLÇE KAYMAKAMIMIZI ZİYARET ETTİ

Suluova Hacı Bayram Özel Eğitim Spor Kulübü, 23-25 Şubat 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılacak Bölge Şampiyonasına katılıyor.
HACIBAYRAM ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ İLÇE KAYMAKAMIMIZI ZİYARET ETTİ

       Yolculuk öncesi Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL´ü makamlarında ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ile Özel Eğitim Spor Kulübü Başkan ve yöneticileri ile sporcular şampiyona öncesi moral ve motivasyon tazelediler.

       Suluova Hacı Bayram Özel Eğitim Spor Kulübünün Kasım 2016 tarihinde kurularak faaliyetlerine başladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU,

     “ Suluova Hacı Bayram Özel Eğitim Merkezi Okulumuzda eğitim gören gençlerimizin ülke genelindeki çeşitli müsabakalara katılmalarının önünü açmak adına kurulan kulübümüz bünyesinde iki öğrencimiz Türkiye Özel Sporcular Federasyonun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Antalya Kemer ilçesinde 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Özel Sporcular Masa Tenis 1. Bölge (Maramara, Karadeniz, Doğu Anadolu) Şampiyonasında ilçemizi temsil edecekler. Destek ve katkılarından ötürü Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

       Suluova’da ilk defa kurulan kulüp bünyesinde 16-45 yaş arası ilçedeki engelli tüm bireylerin sportif faaliyetlerde bulunabileceklerini ve çeşitli yarışmalara katılabileceklerini söyleyen Kulüp Başkanı Ramazan AKAN ise,

    " Kulüp hedeflerinden bahsederek;  “zihinsel engelli gençlere ve erişkenlere çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlayarak bu kişilerin topluma entegre olmalarını sağlamak bu kişilerin topluma entegre olmalarını sağlamak, becerilerini ve yeteneklerini geliştirmek, özgüven kazanmalarını ve kişisel karar verme becerisinin artmasına katkı sağlamak, cesaretlerini sergilemeleri, başarının mutluluğunu yaşamaları, bağımsız bir yaşama ve çalışma hayatına hazırlanmaları, topluma uyum sağlamları en önemli amaçlarımızdır. Bu konuda bizlere destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

      İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL öğrencilere girecekleri müsabakalarda başarılar dileyerek,  Devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.   

      Ziyarette ayrıca, Kulüp Başkanı Ramazan AKAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Fırat ŞAHİN ve İbrahim EKİM ile sporcular Emre KORKMAZ ve Onur KÖSE  yer aldı.

20-02-2017

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.