AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALK EĞİTİM MERKEZİNDE EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Suluova Halk Eğitim Merkezi’nde açılan değişik kurslar sonucunda kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıktı.    
HALK EĞİTİM MERKEZİNDE EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

       Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen serginin açılışına Suluova Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL, İlçe Emniyet Müdürü Murat OFLAZ, Suluova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç Dr. Murat KARAVİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut ASLAN, kurum amirleri, okul müdürleri, halk eğitim merkezi kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

      Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN açılış konuşmasında yıl boyunca yapılan çalışmalar ve kurslar hakkında bilgi verdikten sonra protokol tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi. 500’e yakın el işi çalışmanın bulunduğu sergi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. 

      Sergi açılışına katılan Suluova Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL Halk Eğitim Merkezlerinin birer fabrika gibi çalıştığını vurgulayarak, " Bütün bir yılın emeğini ve yapılan çalışmaları şimdi hep bir arada görüyoruz. Açılan kurslara katılarak emek veren tüm kursiyerleri tebrik ediyorum. ” dedi.

        Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin yeri ve öneminin büyük olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU  

       “ Bugün gelinen noktada Halk Eğitim Merkezleri artık sadece nakış kursları ile anılan yerler olmaktan çıkmıştır. Halk Eğitim Merkezleri artık her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür. Bunun en güzel örneklerinden birisini Suluova Halk Eğitim Merkezinin bu eğitim-öğretim döneminde başarıyla uyguladığı “ İnsanız Biz, Hep Birlikteyiz; Yoksulluk ve Engeller Tanımayız “ Avrupa Birliği Projesinde görmekteyiz.  Söz konusu proje kapsamında Ön Büro ve Rezervasyon Elemanı Kursu ” , “ Et ve Et Ürünleri Hazırlama Kursu “  ve “ Sepet Örücülüğü Kursları açılarak toplamda 118 kursiyere mesleki ve genel beceri eğitimleri verilmiştir.  Yani artık Halk Eğitim Merkezleri hem sanatkar yetiştirmekte hem de istihdam alanları oluşturmaktadır.

        Suluova Halk Eğitim Merkezinin yıl boyunca açtığı kursların meyvesi olarak  el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı “ Sene Sonu Sergisinin “ hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor;  emeği geçen tüm idareci, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimizi çalışmalarından ve emeklerinden ötürü tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

         Bir çok branşta farklı eserlerin yer aldığı sergi üç gün boyunca ziyaretçilere açık kalacak. 

24-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-201724-05-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.