AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayalleri Olan Öğrencilerimize Bir Destekte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Geldi

Değerli velilerimiz  ve sevgili öğrenciler, salgın nedeniyle ülkemizde eğitim faaliyetlerimiz  uzaktan eğitim kapsamında devam etmektedir. Bu kapsamda Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz , sizleri farklı alternatiflerle desteklemek amacıyla online deneme sınavlarına erişim imkânı oluşturdu.İlk denemelerimiz 18 Nisan Cumartesi LGS denemesi ve 19 Nisan Pazar TYT denememiz başlamıştır. Toplamda 32 adet yapılacak denemelerimiz gerçek sınavlardan önce tamamlanacak şekilde planlanmıştır.  Her hafta sonu cumartesi günü LGS, TYT deneme sınavlarımız, Pazar günü ise AYT deneme sınavımız yapılacaktır.
Hayalleri Olan Öğrencilerimize Bir Destekte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Geldi

Bu hafta 3. deneme sınav sonucumuza ilgi gösteren ve yüksek  başarı gösteren ilimizde bulunan tüm öğrencilerimize sınavlarına 50 gün kala sınava yönelik hazırlık kitap setleri hediye edilecektir. LGS için il ve ilçelerimizde başarı göstermiş 70 öğrencimize ve TYT için ilimiz ve ilçelerimizde başarı gösteren 105 öğrencimize ödülleri hazırlanarak teslim edilmeye başlanmıştır.

Öğrencilerimizi temsilen velilerimizden birkaçına Müdürlüğümüze davet edilerek, öğrencilerimiz için hazırlanan hediyeler İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU tarafından velilerimize teslim edilmiştir. Ziyaretlerinde velilerimiz "Müdürlüğümüzce yapılan deneme sınavları ile öğrencilerimizi sınava ilişkin teşvik ettiği, öğrencilerimizde ciddiyet kazandırdığı, öğrencilerimizin sınava çalıştığı bu sürede kendilerinin hangi aşamada olduklarını görmelerini sağladığı, tetikleyici ve bilgi birikimlerini güncel sorular ile test etmelerine imkân sağladığı şeklinde olumlu geribildirimlerde bulunmuşlardır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU "Ödüllendirilen öğrencilerimizi hem tebrik etmek aynı zamanda moral ve motivasyon amaçlı desteklemek bu sürece en çok katkıyı sağlayacak eylemler olarak görüyoruz. Biz inanıyoruz ki her şey hayalle başlar ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin hayallerine inanıyor ve başaracaklarını biliyoruz. Bu süreçte vurgulamak istediğimiz bir gerçekte sınavdaki başarının uzun süreli disiplinli bir çalışma sonucu olduğu ve sınav başarısında en büyük etkinin son 2 aylık zaman dilimidir. Bu sebeple diyoruz ki her şey hayalle başlar ve sınav son 2 ayda kazanıldığını" belirtti.

Online deneme sınavlarımızın sonuçlarını değerlendirebilmek için öğrenci ve velilerimiz amasyamem.karnemiz.com adresine giriş yaptıktan sonra sınav sonucu öğrenci girişinden sisteme girdiklerinde detaylı sonuç analizlerini inceleme fırsatına erişim sağlayabileceklerdir. Aynı zamanda online deneme sınavındaki tüm sorularımızın 1 dakikalık çözümlü videoları bulunmaktadır. Sınav sonunda soruların çözümlü videolarını izlemeniz öğrenmenize ciddi katkı sağlayacaktır.Biz inanıyoruz ki gerçekleşmeyecek hayal yoktur, yeter ki bir hayaliniz olsun. Biz sizlere inanıyoruz.

15-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.