AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. İLKER KÖSTERELİOĞLU “ KODLAMA ve ROBOTİK UYGULAMA ATÖLYELERİNİ “ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi ve Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan “ Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyelerini “ ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İL MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. İLKER KÖSTERELİOĞLU “ KODLAMA ve ROBOTİK UYGULAMA ATÖLYELERİNİ “ ZİYARET ETTİ

23 Şubat Cumartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ile birlikte “ Suluovalı Öğrenciler Geleceği Kodlayacaklar “ Projesi kapsamında Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi ile Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturulan ve 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimizin hizmetine sunulan  “ Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyelerini “ ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, Suluova’nın kodlama ve yazılım konusunda gösterdiği çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hızla gelişen ve değişim gösteren günümüz dünyasında daha güçlü yarınlar için daha iyi bir eğitimden başka seçeneğimiz olmadığının altını çizen İl Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, amaçlarının teknolojiyi yakından takip eden çocuklarımıza bu eğitimler ile kodlamayı ve yazılımı öğreterek, sadece bilişim uygulamalarını kullanan değil, yeni ve özgün uygulamalar üretebilen bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti.

 Yakın bir tarihte kendilerinin de Kodla Amasya Projesi kapsamında 33 öğretmene oyun temelli blok kodlama eğitici eğitimi verdiklerini hatırlatan İl Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, Milli Eğitim olarak okul ve kurumlarda teknolojiyi şekerin suyun içine sızdığı gibi bütün süreçlere işlevsel olarak yansıtabilmenin ve katabilmenin önemine vurgu yaptı.

Gerek Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi gerekse de Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan Kodlama atölyelerinde öğrencilerimize kod okuryazarı olmaları konusunda temel eğitimlerin verildiğine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yapılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını ifade ederek öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Mücahid KELEŞ ve Selim HORLAR rehberliğinde 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan 13. Uluslar arası Robot Yarışmasına hazırlandıklarını söyledi.

Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesinde sınıfları dolaşarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerle de bir süre sohbet eden İl Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, kurs merkezi yöneticilerine, kurslarda görev alan öğretmenlere ve öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.