AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ABDULLAH ŞEN "BİZ, UZAKTAN EĞİTİMDE DE HEP BİRLİKTEYİZ" PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Psikolojik Danışmalarımız ile başlattığı "BİZ, Uzaktan Eğitimde de HEP BİRLİKTEYİZ" projesi kapsamında, 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik verilen "Sınav Kaygısı, Stres ve Zaman Yönetimi ile Motivasyon" konulu çevrim içi seminere katılarak öğrencilerle bir araya geldi.
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ABDULLAH ŞEN

4 Ocak 2021 Pazartesi günü Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile yapılan seminere bağlanarak öğrencilerle buluşan İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek, ölçme ve değerlendirme uygulamaları, sınavlar ve uzaktan eğitim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Koronavirüs pandemisinin dünya için büyük bir problem olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, öğrencilerimizi yaşadığımız zorlu sürece rağmen bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için tüm eğitim çalışanlarının büyük gayret ve özveri gösterdiğinin altını çizerek; öğrencilerden sadece sağlıklarına ve derslerine odaklanmalarını, kendilerini strese sokacak şeylerden uzak durmalarını istedi.

 

Sınav telaşındaki öğrencilere bir çok rahatlatıcı mesajlar veren, kendi eğitim hayatından örnekler sunan ve tavsiyelerde bulunan İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, inşallah bugünlerin geçeceğini ve öğrencilerimizin yine heyecanla ve coşkuyla koşa koşa okullarına gideceklerini söyledi.

 

Öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığınca sınavlara hazırlık sürecinde destek kaynaklarının ve örnek soru kitapçıklarının sunulduğunu hatırlatan İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, öğrencilerimizin bu alandaki bütün ihtiyaçlarının karşılanmaya devam edileceğini ayrıca Kaymakamlık olarak yüz yüze eğitimin başlayacağı 2. Dönem sınava girecek öğrencilerimize ücretsiz deneme sınavı desteğinde bulunacakları müjdesini verdi.

 

Öğrencilerimizin evde oldukları bu zaman dilimlerini derslerinden geri kalmadan, öğrenerek, eğlenerek, kitap okuyarak, müzik dinleyerek ve kendilerini geliştirerek geçirmelerinin önemine dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, 2021 yılının idarecisinden öğretmenine öğrencisinden velisine kadar tüm eğitim camiasına ve bütün insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak; öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

 

Önceki hafta Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi ve Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri ile çevrim içi seminerlerin gerçekleştirildiğine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ise, bu stresli süreçte sınavlara hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerimizin yaşayabileceği veya hissedebileceği "Endişe, kaygı ya da korku, kızgınlık, yalnızlık, çaresizlik, duygusal karmaşa, güçsüz hissetme" gibi bazı olumsuz duyguların önüne geçebilmek amacıyla psikolojik danışmanlarımızın belirli zaman aralıklarıyla "BİZ, Uzaktan Eğitimde de HEP BİRLİKTEYİZ" projesi ile gerek öğrencilerimizle gerekse de bu öğrencilerimizin velileriyle bir araya geleceklerini ifade ederek, her zaman ve her şartta sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin yanlarında olduklarına vurgu yaptı.

  

Öğretmenlerimizin ve ailelerimizin yakından ilgisi ile uzaktan eğitim sürecini hep birlikte geride bırakarak, 15 Şubat 2021 tarihinde sağlıkla ve güvenle öğrencilerimizle okullarında buluşmayı ümit ettiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, "BİZ, Uzaktan Eğitimde de HEP BİRLİKTEYİZ" projesine katkı ve desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN'e teşekkürlerini iletti. 

 

04-01-202104-01-202104-01-202104-01-2021

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.