AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERDOĞAN KANYILMAZ “ ERHAN-İ GÜMÜŞ TAKI İŞLEMECİLİĞİ “ KURSUNU ZİYARET ETTİ

İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ve Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN ile birlikte 4 Aralık Salı günü Belediye Kültür Merkezinde açılan “ Erhan-i Gümüş Takı İşlemeciliği Kursunu “ ziyaret etti.
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERDOĞAN KANYILMAZ “ ERHAN-İ GÜMÜŞ TAKI İŞLEMECİLİĞİ “ KURSUNU ZİYARET ETTİ

Herhangi bir mesleği olmayan bayanlarımıza yönelik meslek edindirmek, el sanatlarını öğretmek ve aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla ilkini açtıkları Erhan-i Gümüş Takı İşleme Kursu’nun, yok olmaya yüz tutmuş sanatları gümüşle birleştirerek, hazırlanan eserlere bambaşka bir değer ve güzellik kattığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin ileride kendi atölyelerini kurarak Suluova’da yeni bir istihdam alanı oluşturabileceklerini belirtti.

Büyük bir sabır, el emeği, göz nuru, dikkat ve özenli işçilik sonucunda meydana getirilen ürünleri büyük beğeniyle inceleyerek kurs öğretmeni Harun CELEP’den bilgi alan İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYIMAZ, geleneksel el sanatlarından günümüze kadar ulaşabilenlerin oldukça azaldığına dikkat çekerek, Türk sanatının ve kültürünün en güzel örneklerinden biri olan Erhan-i Gümüş İşleme Sanatı’nın, Suluova’da geçmişten geleceğe taşınmaya devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Suluova Belediyesine eğitime desteklerinden ötürü teşekkürlerini ileten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, kursiyerlere çalışmalarında başarılar diledi. 

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.