AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERDOĞAN KANYILMAZ “ TÜRKİYE DEĞERLER ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA “ TÜRKİYE 3. OLAN TUĞÇE YALMAN’I ÖDÜLLENDİRDİ

            İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi işbirliğinde bu yıl “ sabır “ teması ile 7.’si düzenlenen  “ 2018 Türkiye Değer Ödülleri Yarışması’na “  Değer Ödülü kategorisinde katılarak  43.000 başvuru arasında Türkiye 3. olan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Tuğçe YALMAN’ı ödüllendirdi.
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERDOĞAN KANYILMAZ “ TÜRKİYE DEĞERLER ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA “ TÜRKİYE 3. OLAN TUĞÇE YALMAN’I ÖDÜLLENDİRDİ

 İlkokul ve Ortaokul öğretmenlerinin görüş ve değerlendirmelerinin alınarak; 6 yaşında iken nedeni belirlenemeyen bir nedenden dolayı yürüyemeyen ikiz kardeşi Buse ile hayat hikayelerinin paylaşıldığı “ Minik Yüreğin Büyük Sabrı “ adlı eser ile Türkiye 3.’lüğüne layık görülen ve 20 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen törende ödülünü alan Tuğçe YALMAN,  24 Ekim Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet GENÇALİOĞLU, aynı zamanda babası olan Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi Müdürü Ensar YALMAN ve kardeşi Buse YALMAN ile birlikte İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ’ı makamında ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi verdi.

 Bu tarz yarışma ve projelerin öğrencilerimiz açısından önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Türkiye Değer Ödülleri Yarışmasında öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerine destek olmak, topluma yarar sağlayacak temel değerleri aşılamak amacıyla her sene bir temanın çocuklarımızın gündemine taşındığına dikkat çekti.

 Yarınlarımıza yön verecek gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, erdemli, vatanını ve milletini seven, yüksek ideallere sahip, öz güvenli bireyler olarak yetiştirilmelerinin başta gelen öncelikleri olduğunu vurgulayan İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Tuğçe’nin kardeşinin hastalığı boyunca gösterdiği sabrın, merhametin ve fedakarlıkların, sadece kendi okulundaki arkadaşlarına değil topluma ve sabıra ihtiyacı olan insanlığa yayılıp rol model olmasını dilediğini ifade etti.

          Çocuk ve gençlerimizin örnek davranışları ile değerleri yansıtan eserlerini toplumla paylaşmayı amaçlayan bu projenin, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak yeni nesillere de ışık tutacağına inandığını belirten  İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, hayatın zorluklarına karşı insanın kararlılık, iyimserlik ve ümitle dayanma gücü olan sabır temalı projede ödül almaya hak kazanan Tuğçe ve Buse kardeşleri tebrik ederek, başarılı çalışmalarının artarak devamını diledi. 

 

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.