AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN Öğrencilerle Kahvaltı Yaptı

İlçe Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN Öğrencilerle Kahvaltı Yaptı

 

İlçe Kaymakamımız Hayatı Taşdan, ilkokul öğrencileriyle kahvaltı yaptı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizesinde TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulunda düzenlenen kahvaltı programında öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen İlçe Kaymakamımız Hayatı Taşdan, ilkokul öğrencileriyle kahvaltı yaptı.

 

Amaçlarının öğrencilere kahvaltı alışkanlığının kazandırılması olduğunu ifade eden Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN; "güne başlarken kahvaltı çok önemlidir. Kahvaltı çocuklarımızın fiziksel, biyolojik ve psikolojik durumlarını olumlu yönde destekler ve sağlıklı gelişimlerini sağlar. Bizde çocuklarımızla birlikte aynı masada kahvaltı yaparak öğrencilerimize kahvaltının önemini anlatmaya çalıştık. Özellikle velilerimiz okula gelen çocuklarını kahvaltılarını yapmadan göndermemelidirler. Bu etkinliğimizin bir amacı da velilerimizi de buna teşvik etmektir" dedi.

Okul idareci ve öğretmenleri kanalıyla konunun önemiyle ilgili öğrenci ve velileri de zaman zaman bilgilendirdiklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ise, etkinlik kapsamında köy ve merkezdeki okullarda eğitim-öğretim gören 2 bin 858, 1 ve 4. Sınıf öğrencisine kahvaltı verildiğini belirtti.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.