AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GİRİŞLERDE HES KODU UYGULAMASI BAŞLADI

Amasya Valimiz Sayın Mustafa MASATLI başkanlığında gerçekleştirilen "İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu" kararınca tüm kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde HES Kodu sorgulaması yapılacaktır.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GİRİŞLERDE HES KODU UYGULAMASI BAŞLADI

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tedbirlere riayet edilmesinin elzem olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, izolasyon süreçlerini evlerinde geçirmeleri gereken kişilere yönelik etkin takip ve denetim sisteminin önemine dikkat çekerek; HES Kodu Uygulaması ile izolasyon yükümlülüklerini ihlal ederek toplum sağlığını ciddi anlamda riske atanların tespit edilebileceğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze girişlerde artık çalışanlarımızın, personelimizin ve vatandaşlarımızın HES Kodu sorgulamasının yapılacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, HES kodu olmayan vatandaşlarımıza sorgulama yapan görevlilerce Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulaması veya E-Devlet uygulamasından HES kodu alınması konusunda yardımcı olunacağını da ifade etti.

Koronavirüsü ancak tüm bireylerin tedbirlere ve kurallara uyması ile yenebileceklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, anlayışları dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze gelen tüm misafirlerimize teşekkürlerini ileterek; herkese sağlıklı ve mutlu günler diledi.

30-09-202030-09-202030-09-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.