AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU’ dan Basın Duyurusu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU, eğitim-öğretim faaliyetlerinin sona ermesiyle birlikte öğrenci ve velilere yönelik önemli mesajlar verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU’ dan Basın Duyurusu

Sona eren 2014–2015 Eğitim Öğretim yılında 640 öğretmen, 87 idareci ve 152 genel idare hizmetleri personeli olmak üzere yoğun bir eğitim öğretim dönemi yaşadıklarını, 1.378 öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşarken toplamda ise 9 bin 557 öğrenci karne alarak tatile çıktığını belirten Ahmet DAVU, önemli bir sorun yaşamadan 2014–2015 Eğitim Öğretim yılını tamamladıklarını ifade ederek; “Yoğun bir eğitim öğretim dönemi yaşadık. Her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim döneminde de yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimize bağlı, vatanını, milletini seven bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içinde olduk” dedi.

 

Velilere yönelik açıklamalarda bulunan Ahmet DAVU şunları kaydetti: “Kıymetli velilerimiz; Öğrencilerimizi karne notları ile değerlendirmeyiniz. Her öğrencinin farklı yetenekleri vardır. Karneler aileler tarafından öğrenciyi eleştirme ve yargılama aracı olarak kullanılmamalıdır. Karnenin sadece bilgilendirme amaçlı bir araç olduğu unutulmamalıdır. Bunun için karneleri nasıl olursa olsun çocuklarımıza sevgi ve şefkat ile yaklaşmalıyız.”

 

Öğrencilere tatilde kitap okumalarını tavsiye eden Ahmet DAVU; “sevgili Öğrenciler, çok yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminden sonra şimdi tatil zamanı. Sizler yaz tatilini ailelerinizle birlikte dolu dolu değerlendirin ve dinlenin. Yeni öğretim yılında sizleri dinlenmiş ve zinde olarak görmek en büyük arzumuzdur. Boş zamanlarında sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere katılın. Ancak boş zamanı değerlendirme etkinlikleri arasında mutlaka kitap okumak da olsun” dedi.

 

 

Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürütülmesin de emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Ahmet DAVU, 2015-2016 öğretim yılının ise 14 Eylül 2015 tarihinde başlayacağını açıkladı.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.