AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU LGS TERCİH HEYECANI YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU 4 Temmuz Perşembe günü  Liselere Giriş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrencilerin tercih yapmalarına yardımcı olmak amacıyla okullarda oluşturulan tercih danışmanlık komisyonlarını ziyaret etti.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU LGS TERCİH HEYECANI YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığınca liselere geçişte uygulanan merkezi sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerimizin şimdi doğru tercihleri yaparak kendilerine en uygun lisede eğitimlerine devam etmek için araştırmaya başladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu kapsamda gerek geleceğimizin teminatı öğrencilerimize gerekse de velilerimize danışmanlık hizmeti verebilmek amacıyla tüm ortaokullarımızda okul idarecilerinden ve rehber öğretmenlerden oluşan komisyonlar kurduklarını ifade etti.

Öğrencilerin tercih edebilecekleri farklı türlerde birçok lise olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencinin akademik başarısı, psikolojik durumu veya bireysel yönelimleri hangi liseye uygunsa tercihini o yönde yapmasını sağlamaları gerektiğinin altını çizdi.

1-12 Temmuz tarihleri arasında öğrencileri ve ailelerini danışmanlık hizmetinden yararlanabilmeleri için okullara beklediklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, tüm öğrencilerimizin gönüllerindeki liselere yerleşmesi temennisinde bulunarak; tercih danışmanlık komisyonlarına çalışmalarında başarılar diledi.

04-07-201904-07-201905-07-201905-07-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.