AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında ilçemizde görev yapan rehber öğretmenlerin katılımlarıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yürütülecek faaliyetler ile ilgili toplantı yapıldı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

24 Eylül Salı günü Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılında uygulanması düşünülen Yalnız Değilsiniz Projesi, Güçlü Çocuklar Güvenli Yarınlar Projesi, Öğretmenim Çaya Geliyor Projesi ile Vizyon Suluova Projesi hakkında fikir alış verişinde bulunulurken aynı zamanda okullarımızda rehberlik faaliyetlerine yönelik karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri ile danışmanlık ve eğitim tedbirleri çalışmaları değerlendirildi.

Gelecek nesillerin sağlam bir temel üzerinde inşa edilebilmesi için tüm öğretmenlere, özellikle rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, rehber öğretmenliğin mesai ile sınırlandırılabilecek bir alan olmadığını vurgulayarak; öğrencilerin hayata dair tercihlerinde rehber öğretmenlerin önemli bir rol üstlendiğinin de altını çizdi.

Okullarda güvenli ortamların oluşturulması, çocukların suça bulaşmalarının önlenmesi, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik faaliyetleri konularında idarecisinden öğretmenine hep birlikte hareket edilmesinin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, rehber öğretmenlerden öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre sağlıklı bir şekilde yarınlara hazırlanmasını ve yönlendirmede bulunulmasını istedi.

Rehber öğretmenlere gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yeni eğitim-öğretim yılında Rehber Öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.

24-09-201924-09-201924-09-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.