AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU SEMİNER ÇALIŞMALARINI ZİYARET ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU "2019 Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalar Programı" kapsamında devam etmekte olan seminerleri ziyaret etti.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU SEMİNER ÇALIŞMALARINI ZİYARET ETTİ

26 Haziran Çarşamba günü Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Lisesinde düzenlenen "Ölçme Değerlendirmenin Kavramları ve Soru Hazırlama Teknikleri Semineri" ne katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daha nitelikli sorular yazılması yönünde teorik ve uygulamalı eğitimlerin yapıldığı bu çalışmalar ile soru yazarı olan öğretmenlerimizin yeterliliklerinin yükseltilmesinin ve aynı doğrultuda nitelikli öğretmen yetiştirilerek insan kaynaklarının geliştirilmesinin hedeflendiğine vurgu yaptı.

 Öğretmenlerimizin güvenirliliği ve geçerliliği yüksek sorular üretmelerinin ve bu sorulardan oluşan sınavlar gerçekleştirmelerinin önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu kapsamda öğretmenlerimizin teknolojide hızla gelişen şartlara uyum sağlamalarını, ölçme ve değerlendirme konusunda daha donanımlı hâle gelmelerini istediklerinin altını çizdi.

 Seminer boyunca öğretmenlerin ölçme değerlendirme alanında elde edecekleri kazanımların kendilerine ve ilçemizin eğitim seviyesine büyük katkılar sağlayacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Suluova'da 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerimizin mesleki ve alan gelişimlerinin desteklenmesine yönelik her türlü faaliyet ve etkinliği uygulamaya devam edeceklerini belirtti.

 Ayrıca Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesinde Rehber Öğretmenlere yönelik düzenlenen "Bilim Zamanı" semineri ile Mehmet Bilgili Ortaokulunda düzenlenen "Okul Aile İşbirliğinin Geliştirilmesi" seminerlerini de ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU; kurs öğretmeni ve katılımcılara çalışmalarında başarılar diledi.

 

27-06-201927-06-201927-06-201927-06-201927-06-201927-06-201927-06-201927-06-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.