AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU SULUOVA'DA UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesi ile başlayan uzaktan eğitim sürecini değerlendirdi. 16 Mart tarihinden itibaren Suluova'da uzaktan eğitim süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu kapsamda yürütülen faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU SULUOVA'DA UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Çok kıymetli öğrencilerimiz, değerli anne-babalar,

Malumunuz Çin'de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ükemizde görülmesinin ardından 16 Mart tarihinden itibaren okullarda eğitime ara verilerek uzaktan eğitim sürecine geçildi.

İlk Olarak Okullarımızda Eş Zamanlı Hijyen Uygulaması Yapıldı

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlığı her şeyden daha kıymetli ve değerli. Dolayısıyla eğitime verilen arada hızlı bir şekilde okullarımıza temizlik malzemesi desteğinde bulunarak; sınıflarda, koridorlarda ve ortak yaşam alanlarında titizlikle dezenfekte etme çalışmalarına başladık.

Milli Eğitim Bakanlığımız TRT EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı EBA'yı Hızla Devreye Soktu

Öğrencilerimiz şu anda koronavirüsten korunmak için evlerde yani eğitimin başladığı yerdeler. Evde oldukları bu zamanı derslerinden geri kalmadan öğrenerek, eğlenerek ve kendilerini geliştirerek geçirmeleri çok önemli.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı zengin içeriğe sahip EBA öğrencilerimize gerekli desteği sundu. Dikkat edilirse Bakanlığımız çok hazırlıklı ve başarılı bir şekilde uzaktan eğitime geçişi sağladı. Tabiki ufak tefek aksaklıklar mutlaka yaşanmıştır ancak sürece bütün olarak bakıldığında okulların tatili ile birlikte kendimizi hızla uzaktan eğitimin içerisinde bulduk.

Hepimizin ilk defa tecrübe ettiği, olağanüstü olarak değerlendirebileceğimiz bir durumla karşı karşıyaydık. Ancak Bakanlığımızın insan kaynakları ve alt yapı olarak uzun yıllardır yatırım yaptığı Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sürece büyük katkıda bulundu. Gururla söylemek istiyorum ki gerçekten bu işi dünyada başarabilen 3-5 ülkeden birisi Türkiye.

Öğrencilerimiz gerek TRT EBA TV ile televizyondan gerekse de Bakanlığımızın sağladığı ücretsiz internet ile bilgisayardan veya cep telefonundan EBA'ya girerek derslerini takip ettiler, soru çözdüler ve çeşitli etkinliklerde bulundular.

Öncelikle 8. ve 12. Sınıflarda başlatılan canlı sınıf uygulamasına 23 Nisan tarihinden itibaren 1. ve 2. Sınıf haricindeki tüm sınıflarımızda belirlenen saat aralığında geçiş yapıldı. Artık öğrencilerimiz EBA Canlı Sınıf Uygulaması ile öğretmenleriyle ders işleyebiliyorlar.

Ben de fırsat buldukça online olarak öğrencilerimizle bir araya geliyor, canlı sınıflarına misafir oluyorum. Aslında uzaklaştıkça nasıl da yakınlaştığımızı fark ettik değil mi? Zorluklar karşısında mücadele etmeyi, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmeyi ve hayatın en büyük öğretmen olduğunu bu süreçte bir kez daha öğrenmiş olduk.

Öğretmenlerimizde Bu Sürecin Kahramanlarından 

Öğretmenlerimiz öğrencilerinin cıvıl seslerinizi, neşelerinizi, gülüşmelerinizi hatta dersi kaynatmalarını bile çok özlediler.

Uzaktan eğitimin ilk gününden itibaren eğitime verilen bu aranın bir tatil olmadığı bilinciyle Bakanlığımızın önerdiği programı aksatmadan öğrencilerine takip ettirmeye çalışıyorlar.

Aynı zamanda öğretmenlerimiz Suluova Kaymakamlığının koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarından görev alarak sahada 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına da yardımcı oldular.

Milletimiz nerede ve ne zaman bir dayanışma içerisinde olsa öğretmenlerimiz bütün fedakarlıklarıyla mutlaka orada yer almışlardır.

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulunun ürettiği yüzlerce koruyucu siperlik ile Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinin ürettiği binlerce maskeyi sağlık çalışanlarımıza ve emniyet görevlilerimize teslim ettik.

Dünyadaki tüm ülkeler gibi cennet vatanımızın da koronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde eğitimciler olarak birşeyler yapabilmenin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşadık.

Çok kıymetli meslektaşlarıma, Halk Eğitim Merkezinde görev yapan usta öğreticilere çok teşekkür ediyorum.

Milli Eğitim Bakanlığımız nasıl uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimiz ve velilerimiz için çalışmalar yürütmüşse, benzer çalışmaları öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi içinde yapıyor.

Öğretmenlerimiz için birçok farklı alanda başvurabilecekleri uzaktan hizmet içi eğitim programları açılmış, youtube kanalı kurulmuş ve burada ilk olarak origami ve akıl zeka oyunlarına yönelik görseller yayınlanmıştır.

Yani öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz gibi sürekli uzaktan eğitimin içerisinde oldular.

Bakanlığımız Öğrencilerimiz İçin Her Türlü Tedbiri Aldı

Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim sürecinin en başından beri bir başarı hikayesi yazarak birçok çalışma gerçekleştirdi.

Bizler de tabi bu gelişmeleri takip ettik, öğrencilerimize ve velilerimize ulaştırdık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün web sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel olarak bilgilendirmede bulunduk.

Kolay bir süreç değil. Bakanlığımız uzaktan eğitimde her hafta çeşitliliği ve kaliteyi artırmak için çalışıyor. Bizler de yerelde tüm enerjimizle elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. 

Her Zaman Öğrencilerimizin ve Velilerimizin Yanınızdayız

Unutmayın! Bugünler geçecek ve herşeyin kıymetini bileceğimiz daha güzel günlere inşallah hep birlikte uyanacağız.

Öğrencilerimizi büyük bir özlem ve sevgiyle okullarınıza bekliyoruz.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un okula dönüşün ilk günü uygulanacağını söyleyerek söz verdiği 40 dakikalık ilk teneffüste ben de öğrencilerimizi ziyaret edeceğim. Belki bahçede top oynar, basket atar, sohbet eder ya da hep birlikte gücümüzün yettiği kadar bağırırız. Hiç merak etmesinler, bizler okulların açılması ile birlikte kaldığımız yerden yine aynı azim, heyecan ve aşkla sizlerin eğitimi ve geleceği için çok çalışmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 4 Mayıs Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavın 20 Haziranda, Yükseköğretim Kurumları Sınavının ( YKS) ise 27-28 Haziranda yapılacağını söyledi.

Şimdiden merkezi sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimiz ile Yükseköğretim Kurumu Sınavına girecek 12. Sınıf öğrencilerimize ve mezun öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.

Allah'tan ülkemizi her türlü kötülükten, şerden koruması ve bir daha böyle günlerin yaşanmaması duasında bulunuyor; bu süreci hep birlikte en güzel ve en güçlü şekilde atlatacağımıza yürekten inandığımı birkez daha belirtmek istiyorum.

Her zaman yanınızdayız. En kısa sürede görüşmek üzere, sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.