AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU'NUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI 101. YIL KUTLAMA MESAJI

Gazi Meclisimizin açılışının 101. yılında gururla bir araya bir araya geldiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aziz milletimize ve istikbâlimizin teminatı sevgili çocuklarımıza kutlu olsun.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU'NUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI 101. YIL KUTLAMA MESAJI

Bu yıl dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle, gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, şenliklerimizi birlikte yapamıyoruz. Her ne kadar gönlümüzde bu burukluğu yaşıyor olsak da çocuklarımızın evlerinde aileleriyle birlikte 23 Nisan'ın ruhuna uygun nice güzelliği inşa edeceklerine ve yaşayacaklarına tüm kalbimle inanıyorum. 

İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklarımıza armağan edilen ve dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan bu bayram; aziz vatanımızı her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmamıza ve kenetlenmemize vesiledir.

Geleceğimizin umudu sevgili çocuklar,

Kahraman bir milletin evlatları olarak sizler ülkemizin yarınlarısınız. Daha önce benzerini görmediğimiz zorlu salgın süreci, bize eğitimin her koşulda, her yerde devam edeceğini, konu sizler olunca nasıl kenetleneceğimizi ve hayatın nasıl en büyük öğretmen olduğunu gösterdi. Bizim için sizlerin sağlığı her şeyden daha önemli. Hiç merak etmeyin, Okullar açılınca kaldığımız yerden yine aynı azim, heyecan ve aşkla sizlerin eğitimi için çok çalışmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bosna'dan Kosova'ya, Bakü'den Astana'ya, Endülüs'ten Ulan Batur'a, Gazze'den Afrin'e kadar gönül coğrafyamızın tüm beldelerinde gözlerini Türkiye'ye çevirmiş dünya çocuklarının geleceğe dair umutlarını hasretle kucaklıyor; bayramlarını coşkuyla kutluyorum.

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.