AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU'NUN "23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI" MESAJI

İnsanlık olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, yeni Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesi nedeniyle kutlama programı yapamadığımız, dünyada çocuklarımıza armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, onların cıvıl cıvıl seslerini, gülüşlerini ve neşelerini duyamadan geçiriyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DAVU'NUN

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Evimiz Okul, Odamız Sınıfımız Olsun" etkinliği ile çocuklarımıza bayramın coşkusunu, heyecanını ve mutluluğunu bir nebzede olsa hissettirmek istedik.

"Pencerenin Güzelliği, Suluova'ya Senin Bayram Sevincini Yaşatsın" sloganıyla başlattığımız "Evimiz Okul, Odamız Sınıfımız Olsun" etkinliği ile öğrencilerimiz, bayram sevincini anlatan çizdikleri resimleri, yazdıkları mesajı ve hazırladıkları süsleri pencerelerine astılar.

Armutlu Köyünden Akören Köyüne, Merkez İlk ve Ortaokullarımızdan Eraslan beldesine kadar bütün ilkokullarımız ve ortaokullarımız bu anlamlı etkinliğe yoğun katılım sağladılar. Öğrencilerimiz özenle süsledikleri odalarının ve pencerelerinin fotoğraflarını çekerek öğretmenleriyle ve bizlerle paylaştılar. Her biri birbirinden güzel ve değerli yüzlerce fotoğraf geldi. 23 Nisan günü ziyaret edemediğimiz öğrencilerimiz lütfen bize küsmesinler, gönül koymasınlar, bütün fotoğraflara tek tek baktım, gözlerindeki ışığı ve yüzlerindeki mutluluğu gördüm. Hepsini özlemle ve sevgiyle kucaklıyorum.

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümü olması dolayısıyla aslında çocuklarımız için Suluova Belediyesi ile birlikte aylar öncesinden başlayan hazırlıklarımız ve sürprizlerimiz vardı. Eğer okullarımız açık olsaydı "100. Yıl Çocuk Festivali" adı altında bilimsel ve kültürel aktivitelerden sportif aktivitelere, eğlenceli yarışmalardan konserlere, şiir dinletilerinden geleneksel çocuk oyunlarına kadar birçok etkinliğe yer vereceğimiz bir program düzenleyecektik. Ama kısmet olmadı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un söylediği gibi daha önce benzerini görmediğimiz bu süreç, bize eğitimin her koşulda, her yerde devam edeceğini, çocuklarımız için nasıl kenetleneceğimizi ve hayatın nasıl en büyük öğretmen olduğunu gösterdi. Bizim için öğrencilerimizin sağlığı her şeyden daha önemli. Öğrencilerimiz üzülmesinler, okullar açılınca kaldığımız yerden yine aynı azim, heyecan ve aşkla onların eğitimi için çalışmaya devam edeceğiz. Yeterki bu günlerin üstesinden hep birlikte gelelim.

Tüm öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum. En kısa sürede görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

                                                                      AHMET DAVU, İlçe Milli Eğitim Müdürü

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.