AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET DAVU'NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Çok Kıymetli Meslektaşlarım,
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET DAVU'NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

Bu cümlenin anlamını aslında daha önce benzerini yaşamadığımız bu zorlu pandemi sürecinde çok daha iyi anlamış olduk. Uzaktan eğitim sürecinde eğitim bayrağını tüm sevginiz, hoşgörünüz, enerjiniz ve fedakarlığınızla taşıdınız, öğrencilerinize evlerinde okul sıcaklığını aratmadınız, derslerini ilgiyle takip ettiniz, milletimize vefanın en güzeli gösterdiniz ve yaşattınız.

Çocuklarımızın gözlerinin içine bakıp güzel yüreklerini gören, ellerinden tutup yarınlara hazırlayan siz çok kıymetli meslektaşlarıma, salgın sürecindeki emekleriniz ve özverileriniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Hep birlikte yarınlara büyük bir umut ve gayretle yürümek kararlılığı içerisindeyiz. Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ailesi olarak "Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye" adına tüm idareci ve öğretmenlerimizle birlikte 2023'e yani Geleceğe Hazırlanıyoruz..!

Aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inançla;kırmadan, kızmadan,  yormadan, sevgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında 'İyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli meslektaşlarımın 24 Kasım Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, uzun yıllar boyunca öğrencilerini büyük bir hassasiyetle ve fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum.

Sağlıklı günlerde aramızda mesafeler olmadan yeniden görüşebilmek duasıyla...

Saygılarımla.

 

21-11-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.