AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

  Menfur 15 Temmuz darbe teşebbüsünde; ülkemizi hainlere karşı korurken şehit düşen vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyor, canlarını ortaya koyarak Gazilik makamına ulaşan vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum. Allah Onlardan razı olsun. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

     Sevgili Öğretmenlerimiz;

          Her yıl olduğu gibi bu yıl da üç aylık tatilin ardından okula başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Ancak bu heyecanı herkesten fazla hayatlarının en önemli ve heyecan verici anlarından birinde bulunan minik yavrularımız yaşıyor. Bu yavrularımızın bir kısmı okulla bu yıl tanışıyorlar. Geleceğimizin teminatı olan bu çocuklar öğretmenlerimize emanet edildiler. Bizler de bu emaneti kendi yavrularımız olarak kabul ettik. Onları vatanını, milletini seven; milli manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmek için  çalışacağız.

              Ey insanlığın parlayan yıldızları öğretmenler, meslektaşlarım…

              Sevginin hakim olduğu yürekler inşa etmek için,

              Sevginin hakim olduğu aileler inşa etmek için,

              Sevginin hakim olduğu sokaklar, beldeler, ülkeler inşa etmek için,   

              İNSAN YETİŞTİRMEKTİR GÖREVİMİZ.

 

         10.350 öğrencimizin sorumluluğunu omuzlarımızda hissederek, 753 öğretmenle 43 okulumuzda hizmet vereceğiz. Tabi ki eksiklerimiz kusurlarımız olacaktır. Sorunlarımızı aşmak için Kaymakamımızla , belediye başkanımızla, Emniyet ve Güvenlik güçlerimizle şehrimizin diğer ileri gelenleriyle ve velilerimizle işbirliği içinde olacağız.

 

İlçemizde  bu  yıl yapılan  ortak  sınav   sonuçlarına göre 75 öğrenci Fen Lisesi’ne, 246 Öğrenci Anadolu  Lisesi’ne 146 öğrenci Anadolu  İmam Hatip Lisesi’ne 184 öğrenci Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine  kayıt olmaya hak kazanmıştır.

 

İlçemizde ortaöğretim kurumlarımızdan mezun olan öğrencilerimizin 118’i lisans, 185’i ön lisans bölümlerine yerleşmiştir.

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 23 okulumuzda açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına toplam 2997 öğrencimiz katılmıştır.

 

Güzide ilçemizin eğitim seviyesini yükseltmek için tüm eğitim camiası olarak ibadet aşkıyla çalışacağız. Geçtiğimiz yıl uyguladığımız; Eylem planı, Aile ortamında Okuma Alışkanlıklarının Geliştirilmesi, Yalnız Değilsiniz, Suluova Okuyor, Öğretmenim Çaya Geliyor, Kardeş Okul Kardeş Kurum  gibi yerel projeler ile  yurtdışı bağlantılı projelerimize bu yıl yenilerini ekleyerek devam edeceğiz.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının  İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                       Ahmet DAVU

                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.