AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN " 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ " MESAJI

Menfur 15 Temmuz darbe teşebbüsünde; ülkemizi hainlere karşı korurken şehit düşen vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyor, canlarını ortaya koyarak Gazilik makamına ulaşan vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum. Allah Onlardan razı olsun.    
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN " 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ "  MESAJI

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizler, İlçemizin her köşesinde Milli Eğitim Bakanlığının temsilcisi Cumhuriyetimizin bekçisi olarak, şanlı bayrağımızı dalgalandırmakta, insana, topluma hizmeti en iyi şekilde gerçekleştirme istek ve heyecanı ile çalışmaktasınız.

Sizler, meslek hayatınız boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk anlayışı içinde, insana ve topluma amaç ve yön veren rehberlersiniz.

Bu gerçeklerden dolayı, Büyük önder ,başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk;

“ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” demiştir.

Değerli arkadaşlarım;

Hepimiz biliyoruz ki, milletlerin varlığını devam ettirmesi, gelişip kalkınması, öncelikle iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne bağlıdır. Nitelikli insan yetiştirmek de eğitim kurumlarının ve öğretmenlerin işidir. Öğretmenlik mesleğini  özveri ve gururla yapmakta olduğunuzu biliyorum. Yaşadığımız çağ bir değişim çağıdır. Sizler  zor koşullar altında hem değişimleri takip ediyor hem de bu değişimleri öğrencilerinize aktarmaya çalışıyorsunuz. Bunun için okuyor, araştırıyor ve kendinizi yeniliyorsunuz.

Değerli meslektaşlarım;     

Bakanlığımız eğitim sistemimizin iyileştirilmesi için pek çok çalışma yapmaktadır. Derslik sayısının artırılması, öğretim programlarının çağdaş anlayışa ve çağın gereklerine uygun hale getirilmesi, temel eğitimden ortaöğretime geçiş sistemindeki radikal yenilikler, okullarımızın bilgisayarlarla, akıllı tahtalarla donatılması, ders araç ve gereçlerinin çeşit ve nitelik bakımından iyileştirilmesi, öğrencilerimize tabletlerin dağıtılması bu yeniliklerden sadece birkaçıdır. Eğitim adına yapılan bu tür çalışmalar önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir. Ancak tüm bu yapılanların anlam kazanması, beklenen faydayı sağlaması sizlerin gayreti ve desteği ile mümkün olacaktır. Çünkü eğitimin en önemli unsuru siz değerli öğretmenlersiniz.

Aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inançla, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

 

Ahmet DAVU

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.